آندروید محبوب‌ترین است

سیستم‌عامل آندروید شرکت گوگل در حال حاضر در سه دستگاه دیجیتال هوشمند از هر چهار موبایل هوشمند صادر شده در جهان است و به این ترتیب محبوب‌ترین سیستم‌عامل در بازار جهانی موبایل‌های هوشمند به حساب می‌آید. این آمار را موسسه تحقیقاتی IDC در پایان فصل سوم سال ۲۰۱۲ اعلام و منتشر کرده است. 

بر اساس این آمار، تعداد کل موبایل‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل آندروید که در فصل سوم سال ۲۰۱۲ در سراسر جهان صادر شده‌اند به ۱۳۶ میلیون دستگاه رسیده است که این رقم برابر با سهم ۷۵ درصدی این سیستم‌عامل در چهارمین سالگرد حضورش در بازار، از کل ۱/۱۸۱ میلیون دستگاه موبایل هوشمندی است که در این فصل در دنیا صادر شده‌اند. جالب اینکه طبق این آمار جدید، سیستم‌عامل آندروید رشد سالانه ۵/۹۱ درصدی را در این فصل تجربه کرده در حالی که این رقم برای بازار جهانی برابر ۴/۴۶ درصد است.

«رامون لیاماس» یکی از تحلیلگران و کارشناسان موسسه IDC در این مورد می‌گوید: «سیستم‌عامل آندروید حالا به یکی از عوامل اصلی رشد بازار جهانی موبایل‌های هوشمند تبدیل شده است. بعد از سال ۲۰۰۸ که این سیستم‌عامل برای اولین بار معرفی شد، آندروید به طرز چشمگیری سرعت رشد خوبی را به ثبت رسانده است. این در حالی است که مجموعه بزرگ تولیدکنندگان موبایل‌های هوشمند، اپراتورهای مخابراتی و کاربران نهایی استقبال خوبی از این سیستم‌عامل داشته و باعث رشد آن شده‌اند.»

 

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.
None :P None :P