از مرورگرهای قدیمی استفاده نکنید

شرکت امنیتی کاسپراسکای در مورد استفاده گسترده کاربران اینترنت از مرورگرهای از رده خارج هشدار داد.
به گزارش فارس به نقل از چنل نومیکس، بررسی های این مؤسسه نشان می دهد ۲۳ درصد از کاربران وب از مرورگرهای قدیمی که امنیت چندانی ندارند استفاده می کنند.
در میان کاربران مرورگرهای مختلف استفاده کاربران مرورگر فایرفاکس از نسخه های قدیمی تر این مرورگر بیشتر از سایرین است. در مقابل میزان استفاده از نسخه های به روز شده مرورگرها در میان کاربران مرورگر Internet Explorer یا (IE) بیشتر از دیگران است.
کارشناسان کاسپراسکای معتقدند نتیجه این تحقیقات بسیار هشدار دهنده بوده و نشان می دهد در حالی که اکثریت کاربران به سرعت به استفاده از مرورگرهای جدیدتر روی می آورند، حدود یک چهارم آنها هم هیچ توجهی نسبت به این مساله از خود نشان نمی دهند. بنابراین میلیون ها نفر به طور بالقوه با خطر الوده شدن به انواع بدافزار مواجه هستند.
در میان جامعه آماری مورد بررسی کاسپراسکای ۳۷٫۸ درصد از کاربران از مرورگر IE، ۳۶٫۵ درصد از مرورگر کروم، ۱۹٫۵ درصد از مرورگر فایرفاکس و ۶ درصد از مرورگر اپرا استفاده می کردند.

 

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P