استاکس‌نت این بار به آمریکا حمله کرد

یک روزنامه آمریکایی گزارش داد یک شرکت بزرگ انرژی آمریکا به ویروس استاکس‌نت آلوده شده است.
به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال گزارش داد ویروس استاکس‌نت که برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران در نطنز در نظر گرفته شده بود، پس از آنکه در هدف اصلی خودش ناکام ماند به یک شرکت بزرگ آمریکایی لطمه زده است.
ویروس استاکس‌نت یک بدافزار رایانه‌ای است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ و پس از تحقیق بر علّت بروز مشکلاتی در عملکرد چندین کارخانه و تاسیسات صنعتی کشف شد.
این ویروس که بسیاری از کاشناسان معتقدند به دست متخصصان رایانه‌ای آمریکا و اسرائیل طرّاحی شده بود به دنبال ایجاد خرابکاری در تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم در نطنز بوده است.
در اواخر ماه مه ۲۰۱۲ رسانه های آمریکایی اعلام کردند که استاکس‌نت مستقیما به دستور اوباما رئیس جمهور آمریکا طراحی، ساخته و راه اندازی شده است.
همچنین روزنامه نیویورک‌تایمز در تاریخ ۱۶ ژانویه سال ۲۰۱۱ میلادی در مقاله‌ای گزارش داد اسرائیل استاکس‌نت را در مرکز اتمی دیمونا و بر روی سانترفیوژهای مشابهی که ایران از آن‌ها در تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم نطنز استفاده می‌کند با موفقیت آزمایش کرده بود.
وزیر ارتباطات ایران در سال ۱۳۸۹ اعلام کرد که موفق به مقابله با حملات سایبری پیچیده علیه تأسیسات زیربنایی این کشور شده است.
اکنون «مارک کلمل» مدیر کل اداره علوم زمین‌شناسی در شرکت نفتی آمریکایی «شورون» گفته است این شرکت نیز در سال ۲۰۱۰ این ویروس را در رایانه‌های این شرکت پیدا کرده است.
وی به روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال گفت: «فکر می‌کنم آمریکا حتّی نمی‌تواند تصور کند این ویروس تا چه اندازه گسترش پیدا کرده است. به نظر من تبعات منفی کاری که آنها انجام دادند از دستاوردی که قرار بود این ویروس داشته باشد، خیلی بیشتر بود».
شرکت شورون یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه چند انرژی است که اداره مرکزی آن در ایالت کالیفرنیا قرار دارد؛ این شرکت در بیش از ۱۸۰ کشور شعبه‌های فعّال دارد.

 

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P