اعتراف گوگل بسیاری از مردم جهان را نگران کرد!

نخستین بار دادگاهی در بریتانیا این پرونده را به جریان انداخت و ادعا کرد که گوگل تمامی اطلاعات شخصی کاربران از دسامبر ۲۰۱۰ را در فضایی نا‌امن نگه داشته است.

googlee 300x200  اعتراف گوگل بسیاری از مردم جهان را نگران کرد! سرانجام پس از دو سال اختلاف، جلسات دادگاه و جریمه‌های مالی در فرانسه و آمریکا، گوگل اعتراف کرد که تمام اطلاعات شخصی کاربران (شامل ایمیل و کلمات عبور) را حفظ کرده است.

گوگل تمامی این اطلاعات را در شبکه‌های نا‌امن وای فای نگهداری می‌کند.
منبع این خبر، نامه‌ای عمومی است که توسط کمیساریای عالی بریتانیا منتشر شده است.
 

به نوشته همکاران سیستم، گوگل معتقد است که جریان نگهداری اطلاعات به واسطه بازرسی از دیسکت‌های ذخیره سازی شرکت کشف شده است. اعلام این خبر مردم بسیاری از کشور‌ها را نگران کرده است.
گوگل به مقامات قول داده است که در اولین فرصت این اطلاعات را نابود خواهد کرد، اما تا آن زمان در پی یافتن راهی است که از خطر سرقت آن‌ها جلوگیری کند.

نخستین بار دادگاهی در بریتانیا این پرونده را به جریان انداخت و ادعا کرد که گوگل تمامی اطلاعات شخصی کاربران از دسامبر ۲۰۱۰ را در فضایی نا‌امن نگه داشته است.

 

هر چند گوگل این موضوع را پذیرفته است اما همچنان تأیید می‌کند که این اشتباه سهوی بوده است. اما یکی از مهندسان شرکت گوگل در ارتباط با توانایی‌هایش برای ذخیره سازی اطلاعات در فضای وای فای اخباری در فضای مجازی منتشر ساخته است که مسئله سهوی بودن موضوع را تا حدودی زیر سؤال برده است.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P