افیس ۲۰۱۳ توسط مایکروسافت رونمایی شد

مایکروسافت بسته آفیس ۲۰۱۳ خود را به‌طور رسمی رونمایی کرد تا قابلیت‌ها و امکانات آن‌را در قالب نسخه Preview به اطلاع علاقمندان و مشتریان برساند. قیمت و زمان دقیق انتشار این بسته هنوز اعلام نشده‌است ولی می‌توان پیش‌بینی کرد که عرضه رسمی آن پس از انتشار ویندوز ۸ و به‌احتمال در اوایل سال ۲۰۱۳ میلادی انجام شود.

یکی از اظهارات قابل‌توجه درباره این نسخه را کریس پراتلی، مدیر محصولات آفیس این شرکت به زبان آورد که در گفتگو با تک‌رادار اظهار داشت، خریداران این نسخه از آفیس در واقع آن‌را برای خودشان می‌خرند و نه برای دستگاه یا وسیله‌ای که قرار است روی آن نصب شود! اشاره پراتلی به سازگاری آفیس ۲۰۱۳ با طیف گسترده‌ای از سکوهای مختلف است که البته هنوز مشخص نیست آیا آی‌پد اپل را هم می‌توان در این میان جا داد یا باید منتظر نسخه مجزایی برای آن باشیم. در راهبرد جدید مایکروسافت، برنامه‌های آفیس با همه دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز RT سازگار و برنامه‌‌های اصلی آن در تجهیزات ویندوزفون نیز قابل اجرا خواهند بود. همچنین باتوجه به اهمیت روزافزون شبکه‌ها و سرویس‌های کلاود، در طراحی این نسخه، کلاود، سرویس‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی مرود توجه ویژه‌ای واقع شده‌اند.
اطلاعاتی که درباره نسخه جدید منتشر شده نشان می‌دهد که برای استفاده از آن روی ویندوز دیگر لازم نیست حتماً برنامه‌ها را به شیوه سنتی نصب کنیم بلکه می‌توان از شیوه جدید نیز بهره برد که طبق آن وقتی یکی از سندهای فرمت آفیس را باز می‌کنید، برنامه مربوطه به‌طور خودکار از اینترنت فعال شده و خودش را روی دستگاه نصب می‌کند.

microsoft office 2013 icons by carlosjj d57lp64.png افیس 2013 توسط مایکروسافت رونمایی شد

برنامه‌های آفیس ۲۰۱۳ در دو دسته دسکتاپ و مترو عرضه خواهند شد که در حال حاضر برنامه‌های مد مترو شامل OneNote و Lync خواهند بود. از جمله امکانات آفیس ۲۰۱۳ می‌توان باز کردن فایل‌های PDF و تبدیل آن‌ها به سندهای ورد را ذکر کرد. همچنین می‌توانید فایل‌های ویدئویی را در سندهای ورد جاسازی کنید.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P