با دستخط خود در گوگل جستجو کنید

برخلاف جستجو کردن با استفاده از کیبورد لپتاپ و یا دسکتاپ که کار بسیار سریع و تقریبا بدون اشتباهی است، جستجو با استفاده کیبورد مجازی دستگاه های موبایل معمولا سخت و پر اشتباه است. به همین دلیل گوگل برای تسهیل این کار خدمات مختلفی مانند جستجو با استفاده از صوت، جستجوی تصویری، و کامل شدن نتایج جستجو در زمان تایپ کردن را مدت هاست که به امکانات خود اضافه کرده است. اما امروز گوگل در وبلاگ رسمی اش، خبر از اضافه کردن امکان دیگری با نام “جستجو با استفاده از دست خط” داد.

 با دستخط خود در گوگل جستجو کنید

گوگل برای رفع این مشکل و بالاتر بردن سرعت جستجو در دستگاه های موبایل و تبلت ها قابلیت جدید را ارائه کرده است که توسط آن شما می توانید عبارت مورد نظرتان را بر روی صفحه نمایش با انگشت  (یا قلم) بنویسید و گوگل آن عبارت را برای شما جستجو کند.

برای فعال شدن این قابلیت در مرورگر موبایلتان به شیوه زیر عمل کنید. ابتدا وارد سایت گوگل شوید. سپس بر روی بخش تنظیمات یا settings شده و از داخل این بخش، گزینه Handwrite را فعال یا enable کنید. تنظیمات را ذخیره کرده و برای اطمینان یک بار صفحه مرورگر موبایلتان را refresh کنید.

 با دستخط خود در گوگل جستجو کنید

در مرورگرهای ویژه تبلت، کار کمی متفاوت است. برای دستیابی به بخش مربوطه باید در صفحه گوگل، بالا و سمت راست بر روی شکل چرخ دنده ای که می بینید کلیک کنید تا بتوانید تنظیم مربوطه را به همان صورتی که در بالا گفته شد انجام دهید.

screenshot2%281%29 با دستخط خود در گوگل جستجو کنید

خوب حالا زمان استفاده از این قابلیت است! بر روی صفحه نمایش خود و در سمت بالا سمت راست کلیک کنید. اگر برای دفعه اول است که این کار را می کنید، پیغامی را بر روی صفحه نمایش می بینید که به شما اطلاع می دهد در همه جای صفحه نمایش می توانید بنویسید! خوب حالا کافی است عبارت مورد نظرتان را با انگشت یا قلم بر روی صفحه نمایش بنویسید و ببینید که گوگل چطور پیشنهاداتی را برای شما ارائه می کند. برای اینکار باید بر روی صفحه نمایش و بالا سمت راست کلیک کنید.حالا عبارتتان را بنویسید و جستجو کنید! با توجه به این که اینکار بر روی هر بخشی از صفحه نمایش عملی است، سرعت تایپ کردن و جستجو نیز افزایش خواهد داشت.

این قابلیت بر روی اکثر مرورگرهای موبایل کار خواهد کرد اما همانطور که انتظار میرفت، مروگر کروم عملکرد بهتری را از خوش به نمایش می گذارد. این قابلیت برای مرورگرهای iOS5+، گوشی های دارای اندروید ۲٫۳+, و همچنین تبلت های دارای اندروید ۴٫۰+، به ۲۷ زبان فعال خواهد بود. البته متاسفانه زبان فارسی در میان این ۲۷ زبان نیست و شما از این قابلیت نمی توانید استفاده کنید!

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P