تبلیغات شما در سایتهای دیگر

یکی از پر کاربرد ترین نوع تبلیغات ، تبلیغات متنی و یا تصویری در سایتهای متفاوت و یا سایتهای پذیرش آگهی و همینطور فوروم ها هستند .

به شیوه های مختلفی میتوان این کار را انجام داد . بسیاری از این شیوه ها رایگان بوده و برخی دیگر در ازای نمایش تبلیغاتشان در سایت شما ، تبلیغات شما را نمایش میدهند .

برخی دیگر نیز در ازای دریافت مبلغی تبلیغات شما را نمایش میدهند که میزان قیمت آن به مواردی چون تعداد بازدید کننده ، تعداد کلیک ، محل نمایش بنر و مواردی از این دست بستگی دارد . برخی دیگر شما را وادار به نمایش سایتهای دیگر در سایتتان میکنند در عوض سایت شما نیز به شکل رندوم در دیگر سایتها نمایش داده میشود .  معمولا یافتن سایتی که بازده تبلیغاتی خوبی داشته باشد نیاز به بررسی داشته و به لحاظ مختلف ، تکنیکهای متفاوتی دارد . گاهی هدف شما فقط بازدید (HIT )  بیشتر است ، گاهی تعداد نفرات بیشتر است و برخی اوقات برای بالاتر بردن رنکینگ سایتتان است و … هر کدام از این موارد مزایای خاص خودش را دارد که حتما باید لحاظ شود . گاهی برخی از تبلیغات به نظر شما مفید نمیاید ولی شاید واقعا این طور نباشد … به مثال زیر توجه فرمایید :

فرض کنید شما در یک سایت خارجی که به شکل اتوماتیک وار در روز ده ها بار وارد سایت شما میشود تبلیغات کرده اید (مانند سایتهای اتوسورف ، پی تی سی و …. ) بازدید کنندگان سایت شما همه اشخاص خارجی از اقصی نقاط دنیا هستند که احتمالا حتی نمیتوانند مطالب سایت شما را بخوانند و یا از خدمات شما استفاده کنند . شما در سایتتان روزانه صدها نفر بازدید کننده و هزاران hit دارید بدون آنکه در ظاهر فایده ای داشته باشد . ولی فرض کنید شما با یک سایت ایرانی قرار داد بسته اید که به ازای هربار نمایش بنر آن سایت در سایت شما یکبار هم تبلیغات شما در سایتهای دیگر نمایش داده شود . حالا شکل قضیه فرق میکند … اگر سایت شما ۱۰۰۰ بازدید کننده غیر مفید داشته در عوض باعث میشود تبلیغاتتان در ۱۰۰۰ سایت مفید دیگر نمایش داده شود . حال اگر به جای یک سایت با چند سایت مفید داخلی قرار داد داشته باشید این تعداد چند برابر میشود . همچنین به دلیل افزایش بازدید کنندگان سایت شما ، رنکینگ سایت شما نیز در موتورهای جستجو بالاتر میرود و این بدین معنی است که کاربرانی که به دنبال خدمات و محصولات شما هستند شما را راحت تر پیدا میکنند و این مورد نیز بازدید کنندگان بیشتر و مفید تری را برایتان به ارمغان میاورد . پس یکبار این چرخه را مرور میکنیم :

تبلیغات در سایتهای خارجی اتو سورف و … —-> افزایش بازدید و هیت  —-> افزایش نمایش تبلیغات در سایتهای دیگر —-> افزایش بازدید کننده مفید —-> افزایش رنکینگ —-> افزایش بیشتر بازدید کننده مفید  —–> افزایش نمایش تبلیغات در سایتهای دیگر —-> افزایش بازدید کننده مفید —-> افزایش رنکینگ —-> افزایش بیشتر بازدید کننده مفید  —–> افزایش نمایش تبلیغات در سایتهای دیگر —-> افزایش رنکینگ و …… این چرخه همینطور ادامه دارد و سایت شما هر روز به تعداد بازدید کنندگان و رنکینگ آن افزوده میشود ضمن آنکه همیشه بازدید کنندگان مفید شما به دلیل دیدن تبلیغات شما در سایتهای مفید و همینطور موتورهای جستجو بیشتر میشوند .

مثال بالا تنها یک مورد از ده ها موردی بود که میتوان متصور شد .

پس علم تبلیغات در اینترنت را نادیده نگیرید و حتما از وجود یک مشاور متخصص در کنار خود بهره ببرید .

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P