تلاش فیس بوک برای استفاده از فناوری تشخیص چهره

فیس بوک تصمیم گرفته است شرکت فیس دات کام را که در حال حاضر فناوری‌های تشخیص چهره تولید می‌کند، خریداری کند. فیس بوک به کمک این شرکت می‌تواند قابلیت‌های جدیدی برای بخش اشتراک عکس خود تعریف کند.
به گزارش رویترز ، بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی دنیا می‌کوشد از طریق فناوری‌های ساخت این شرکت در تشخیص و شناسایی تصاویر به کاربران خود کمک کند. فیس دات کام یک شرکت تازه تاسیس است که می‌تواند یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های شرکت فیس بوک را که به اشتراک گذاری عکس است، تقویت کند. البته استفاده فیس بوک از فناوری‌های این شرکت نگرانی‌هایی را هم درباره حریم خصوصی کاربران برانگیخته است.
سازوکار فناوری‌های شرکت فیس دات کام بدین شکل است که پس از آنکه کاربری عکس جدیدی را آپلود کرد، این فناوری به اسکن آن می‌پردازد و تصاویر افرادی را که در عکس هستند با تصاویر قبلی مقایسه می‌کند و نام آن‌ها را حدس می‌زند. این فناوری پس از آنکه رابطه بین عکس جدید و عکس‌های قبلی پیدا کرد، از کاربری که عکس را آپلود کرده است، می‌خواهد افرادی را که در عکس دیده می‌شوند معرفی کند.
هنوز هیچکدام از شرکت‌های فیس بوک و فیس دات کام حاضر نشده‌اند درباره این خرید اظهار نظر کنند و جزئیات بیشتری را درباره آن فاش کنند.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P