تلفن ثابت هم اعتباری شد

هزینه اولیه وصل تلفن ثابت اعتباری ۱۰ هزار تومان درنظر گرفته شده اما تعرفه مکالمات آن یک و نیم برابر تعرفه مکالمات تلفن ثابت فعلی است.

با استفاده از سرویس تلفن‌های ثابت اعتباری مشترکان می‌توانند با توجه به نیاز خود، از قبل میزان مصرف تلفن را مشخص و از افزایش کارکرد بی‌رویه و ناخواسته جلوگیری کنند، هم‌چنین می‌توانند قبل از آغاز هر دوره با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی با تعیین و پرداخت کارکرد تلفن خود در طول دوره از افزایش مصرف جلوگیری کنند چرا که با پایان اعتبار پرداخت شده، پس از تماس و اطلاع به مشترک، تلفن خود به خود قطع خواهد شد.

به عقیده‌ کارشناسان این سرویس همراه با سرویس‌های مکالمه‌ی رایگان، نظرسنجی، شبکه‌ی خصوصی مجازی،‌ مشاوره‌ تلفنی، مکالمه‌ی انبوه، شماره‌ی اختصاصی و سرویس شماره فراگیر، هشت سرویس شبکه‌ی هوشمند هستند.

بر این اساس در کارت‌های تلفن ثابت اعتباری فرد می‌تواند هویت خود را حفظ و کارتش را در صورت اتمام، شارژ و یا هویت جدیدی احراز کند، متقاضیان استفاده از این سرویس می‌توانند با خریداری کارت شارژ از مراکزی که کارت شارژ سیم‌کارت‌های تلفن همراه را به فروش می‌رسانند، نسبت به خرید آن‌ اقدام کنند.

این طرح تصویب و در کل کشور به تمامی شرکتهای مخابراتی ابلاغ شده و به گفته مسوولان در هر استانی که امکان واگذاری این سرویس وجود داشته باشد، واگذاری آن بلامانع است.

هزینه اولیه وصل تلفن ثابت اعتباری ۱۰ هزار تومان درنظر گرفته شده و تعرفه مکالمات آن یک و نیم برابر تعرفه مکالمات تلفن ثابت فعلی است.

بیش‌تر تجهیزات مورد نیاز برای این سرویس تولید داخل کشور بوده و تنها یکسری از آن‌ها باید از خارج از کشور وارد شوند، این سرویس تفاوتی با تلفن ثابت ندارد و فقط به عنوان یکی از سرویس‌های جدید محسوب می‌شود و متقاضیان به میزان شارژ خریداری شده، مصرف می‌کنند و صورت‌حساب برای آن‌ها ارسال نمی‌شود.

سرویس‌دهی کارت‌های تلفن اعتباری با نصب تجهیزاتی امکان‌پذیر خواهد بود که استفاده از این تجهیزات در نقاط کم مصرف چون روستاها و شهرهای کوچک اقتصادی نیست. برای نخستین بار در کشور، سیستم اعتباری تلفن ثابت در استان مرکزی راه‌اندازی شد.

با استفاده از این سیستم، مشترکان پرمصرف نیز می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی و خرید اعتبار و پرداخت آن، توسط سیستم بانکی از قبل، هزینه‌های کارکرد تلفن خود را به صورت یک‌ماهه، دو ماهه و سه ماهه تامین کرده و دیگر نگران دیر رسیدن و یا نرسیدن قبوض تلفن خود و قطع آن نباشند.

یکی از ویژگی‌های سرویس کارت اعتباری این است که شخص می‌تواند با هزینه‌ی کمتر ارتباط بین‌المللی نیز داشته باشد؛ در واقع در این سرویس که به معنای اختصاص یک کارت رمزدار و یا شماره رمز به مشترک است، افراد می‌توانند با این شماره رمز از هر دستگاه تلفن که در دسترس باشد مکالمات خود را به مقصد شهری، بین‌شهری، بین‌المللی و تلفن همراه برقرار کنند و هزینه‌ی مکالمات از اعتبار کارت کسر می‌شود.

راه‌اندازی سرویس کارت اعتباری به‌عنوان یکی از خدمات شبکه‌ هوشمند که از نظر عملیاتی همانند کارت‌های تلفن همگانی هوشمند است، افراد به جای یک کارت تلفن همگانی، کارتی با یک شماره‌ی اشتراک دارند که می‌توانند با کاربرد کد یا شماره‌ی مشخص آن از هر تلفنی استفاده کنند و با وارد کردن کد مخصوص از تلفن به عنوان یک تلفن همگانی استفاده کرده و با هر نقطه‌ای تماس بگیرند.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P