تهران آلوده‌ترین شهر اینترنتی شد

مروری بر جدیدترین لیست آلوده و پاک‌ترین استان‌های اینترنتی کشور گویای آن است که استان‌های تهران، آذربایجان شرقی و گیلان به ترتیب آلوده‌ترین و فارس، زاهدان و خوزستان به طور مشترک به عنوان پاک‌ترین استان‌های اینترنتی کشور به شمار می‌روند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، بنا بر آمارهای منتشر شده تیرماه امسال استان تهران با ۴۱ مورد، آذربایجان شرقی، ۳۴ مورد و گیلان با ۲۹ مورد ارسال کننده بدافزار به عنوان آلوده‌ترین استان‌های اینترنتی کشور معرفی شده‌اند.

همچنین ایلام با ۲۶ مورد و قم با ۱۹ مورد رتبه‌های چهارم و پنجم جدول آلوده‌های اینترنتی را از آن خود کرده‌اند. اما استان‌های فارس، زاهدان و خوزستان هم به طور مشترک با یک مورد ارسال کننده بدافزار موفق به کسب عنوان پاک‌ترین استان‌های اینترنتی شده‌اند و پس از آنها استان‌های مرکزی، کرمانشاه به طور مشترک با ۲ مورد دومین شهرهای پاک هستند.

اما بنا بر اعلام مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) در میان سایر شهرهای کشور در تیرماه امسال کرمان و خراسان رضوی سه مورد، قزوین شش مورد، بوشهر ۱۱ مورد، سمنان ۱۲ و مازندران ۱۷ ارسال کننده بدافزار داشته‌اند.

تیرماه سال قبل آذربایجان شرقی با ۱۵۳ مورد تهران با ۱۴۱ مورد و یزد با ۹۹ مورد‌ ‌آلوده‌ترین و قزوین با سه مورد پاک‌ترین استان اینترنتی کشور بوده است. خردادماه امسال هم تهران،‌ آذربایجان شرقی و قم آلوده‌ترین و بوشهر، سمنان و شهرکرد به طور مشترک پاک ترین استان‌های اینترنتی کشور بوده‌اند.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P