خداحافظی با ویندوز XP

با اعلام پایان سرویس‌دهی به کاربران ویندوز XP از ۹ آوریل ۲۰۱۴سرانجام پشتیبانی از این سیستم عامل وارد سال پایانی خود شد.
به گزارش فارس به نقل از آرس تکنیکا، بر همین اساس از تاریخ یاد شده دیگر هیچ وصله امنیتی به روزرسان برای حل مشکلات این سیستم عامل عرضه نمی شود. همچنین بسته های نرم افزاری دیگری نیز برای ویندوز XP در دسترس نخواهد بود.
البته ویندوز XP تنها محصول مایکروسافت نیست که تا یک سال دیگر بازنشسته می شود. از جمله دیگر نرم افزارهایی که تا آوریل سال ۲۰۱۴ بازنشسته خواهند شد می توان به Office 2003 و Exchange Server 2003 اشاره کرد.
علاوه بر این پشتیبانی از Exchange Server 2010 Service Pack 2 نیز در همین تاریخ پایان خواهد یافت. اما پشتیبانی از برنامه هایی که دارای سرویس پک های جدیدتر باشند ادامه می یابد.
ویندوز XP هنوز هم کاربران زیادی دارد و بر اساس آخرین آمار ۳۸ درصد از کاربران اینترنت کماکان از این سیستم عامل استفاده می کنند و بعید است که همه این افراد تا قبل از ضرب الاجل تعیین شده از سوی مایکروسافت با ویندوز XP خداحافظی کنند. نتیجه این امر آلوده شدن رایانه های این کاربران به انواع بدافزار خواهد بود.
با توجه به جدی بودن این مشکل برخی صاحب نظران معتقدند که مایکروسافت ممکن است تحت فشار قرار گرفته و در این تصمیم خود تجدید نظر کند. برخی نیز می گویند با توجه به هزینه های بالای مهاجرت از این ویندوز قدیمی ۱۲ ساله به ویندوزهای جدیدتر مایکروسافت باید برنامه هایی را برای تسهیل این امر اجرا کند

بخش دیدگاهها بسته شده است.

None :P None :P