دستگیری انتقام گیر اینترنتی

انتقام‌گیر اینترنتی که با ارسال ایمیل‌های محتوی تصاویر خصوصی یک خانوم زمینه هتک حیثیت وی را فراهم کرده بود نهایتا دستبند قانون را بر دستان خود دید.
به گزارش فارس، سرهنگ خسروی گفت: پیرو شکایت زن جوانی مبنی بر اینکه حدود سه ماه پیش به همراه خانواده خود به یکی از کشورهای اروپایی به قصد سیاحت سفر کرده و از سه هفته پیش تا کنون ایمیل‌هایی از جانب فرد ناشناسی حاوی تصاویر شخصی و خانوادگی مربوط به آن سفر دریافت می‌کند دریافت شد که شدید شاکی را تحت تاثیر قرار داده و موجبات هتک حیثیت و آبروریزی وی را فراهم آورده بود.
رئیس پلیس فتا اصفهان ادامه داد: بلافاصله پرونده تشکیل و با هماهنگی مقام قضایی رسیدگی به این پرونده در دستور کار وی‍ژه کارآگاهان و کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
ابتدا در خصوص صحت و سقم ادعای شاکی تحقیقات لازم انجام شد سپس در جهت مستندسازی ادله الکترونیکی جرم، محتوای پست الکترونیکی شاکی به صورت فنی و پلیسی مورد بررسی و بازبینی قرار گرفته و ایمیل‌های مربوطه استخراج و مستندسازی شد.
وی افزود: اقدامات لازم در خصوص شناسایی متهم از طریق آدرس اینترنتی انجام و پس از انجام بررسی لازم مشخص شد متهم صرفاً با استفاده از سرویس‌های تغییر آدرس اینترنتی، به اینترنت متصل شده است.
این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: هر چند متهم در تحقیقات منکر اتهامات وارده شد اما با بازیابی رایانه‌های متهم اطلاعات و ایمیل‌های ارسالی استخراج و ضمیمه پرونده شد. متهم انگیزه خود را از این کار انتقام جویی عنوان کرد.
خسروی در ادامه به کاربران یاد آور شد: هیچگاه تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی خود را به اشتراک نگذاشته و نسبت به تنظیم محرمانگی آن دقت لازم را به خرج دهند.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P