دوربین های ۵۰ مگاپیکسلی در حال ورود به بازار

دانشمندان در آمریکا بر روی ساخت یک دوربین دیجیتالی کار می‌کنند که وضوح تصویر آن به مراتب بیشتر از وضوح تصویر در چشم انسان است.

کیفیت تصویربرداری این دوربین به حدی است که واحد سنجش وضوح تصویر در آن به گیگاپیکسل محاسبه می‌شود نه به مگاپیکسل.
به گزارش وب سایت techweb، دانشمندان لابراتوار نوادا ریسرچ در واشنگتن دی سی آمریکا در حال حاضر دوربین‌هایی با ۱٫۴ و ۰٫۹۶ گیگاپیکسل وضوح تصویر ساخته و آن‌ها را با موفقیت آزمایش کرده‌اند. این دانشمندان اظهار امیدواری کرده‌اند وضوح تصویر این دوربین‌ها را به ۱۰ تا ۵۰ گیگاپیکسل برسانند.

سازوکار تصویربرداری در این دوربین‌ها شبیه استفاده از پردازنده‌های موازی در ابررایانه‌ها است. در واقع هر کدام از دوربین‌های گیگاپیکسلی از ۱۰۰ تا ۱۵۰ دوبین کوچک تشکیل شده و قادر است چشم اندازهای بسیار وسیعی را به تصویر بکشد. تصویری که این دوربین‌ها قادر به ثبت آن هستند به مراتب وسیع‌تر از چشم اندازهایی است که توسط چشم انسان دیده می‌شود.

این دوربین‌ها که به سفارش وزارت دفاع آمریکا ساخته می‌شود بخشی از طرحی است که می‌کوشد دوربین‌هایی اختراع کند که انسان به کمک آن‌ها بتواند در تاریکی شب و فضاهای مه آلود و پردود راحت‌تر ببیند.

در حال حاضر دوربین‌های گیگاپیکسلی دو و نیم فوت مساحت و ۲۰ اینچ عمق دارند.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P