راهنمای نصب برنامه روی گوشی‌های آندرویدی

استفاده روزافزون از گوشی‌های موبایل و افزایش کارایی آن‌ها به وسیله انواع برنامه‌ها و نرم‌افزارها موجب شده است که روز به روز برنامه‌های جدید و مفید از طرف برخی شرکت‌ها برای گوشی‌های موبایل با پلتفرم‌های مختلف تولید شود. کاربران برای اینکه بتوانند از این برنامه‌ها استفاده کنند، باید آن‌ها را روی گوشی خود نصب نمایند.

andd راهنماي نصب برنامه روی گوشی‌های آندرویدی

در این مقاله تصمیم داریم نحوه نصب بازی‌ها، نرم‌افزارهای کاربردی و … را روی گوشی‌های موبایل مبتنی بر آندروید شرح دهیم. از آنجایی‌که سیستم‌عامل آندروید با سایر پلتفرم‎ها تفاوت دارد و اساس عملکرد خود را بر پایه‎ سرویس‎هایی مثل فروشگاه‎های آندروید و گوگل قرار داده است، نحوه دریافت و نصب برنامه‎ها با سایر گوشی‎‏ها متفاوت است. برنامه‎های گوشی‎های آندروید را می‌توانید از یکی از سرویس‌های MARKET  و Play Store  دریافت کنید. با توجه به اینکه کاربرد این دو سیستم مشابه هم است. برای این مقاله Play Store را مد نظر داریم تا از طریق آن برنامه خود را یافته و نصب نماییم.

 1. برای شروع گوشی خود را از حالت قفل خارج کنید و در میان برنامه‌ها و آیکون‎ها به دنبال یک آیکون با برچسب Play Store بگردید و روی آن ضربه بزنید تا باز شود.
 2. در سرویسGOOGLE PALY  تمام نیازهای کاربران آندرویدی از قبیل افزونه‎ها، نرم‌افزار‎ها، موسیقی، بازی و … یافت می‌شود. در اینجا به دنبال برنامه مورد نظر خود بگردید. به محض یافتن سرویس برای شما آن را بارگزاری کرده و شما می‎‏توانید در آن نکته‌ها و نظرات کاربران، تعداد مشاهده و دریافت توسط کاربران دیگر همچنین مزایا و نحوه کار و … را ببینید.
 3. در این میان دکمه INSTALL وجود دارد که باید روی آن کلیک نمایید تا پروسه نصب شروع شود.
 4. ممکن است نصب این برنامه مدتی طول بکشد ( حدود ۲ تا ۵ دقیقه) که البته ارتباط زیادی به حجم برنامه دارد.
 5. پس از تکمیل این فرآیند برنامه مورد نظر روی گوشی شما نصب شده است و شما می‌توانید آن را در میان سایر برنامه‌ها یافته و شروع به کار کنید.

اگر تصمیم داریم یک برنامه را از اینترنت و سایت‌های مربوطه دریافت کنیم و روی سیستم نصب نماییم، باید مراحل زیر را به صورت دستی طی نماییم:

 1. نرم‌افزار دلخواه را از روی سایت مربوطه دانلود کنید.
 2. توجه داشته باشید که حتماً فرمت و نوع فایل از نوع *.apk باشد. گاهی مدیران سایت‎ها چند فرمت مختلف قرار می‎دهند. گوشی‌های مبتنی بر آندروید فقط از این فرمت پشتیبانی می‎کنند.
 3. پس از اینکه فایل را که اغلب دارای فرمت فشرده‌ای است، دانلود نمودیم؛ فایل فشرده شده را باز و فایلی با فرمت apk را یافته و از حالت فشرده خارج می کنیم.
 4. پس از این مرحله فایل مورد نظر را به‎وسیله بلوتوث یا  USBبه حافظه گوشی منتقل کرده و با یافتن آن در گوشی روی آن ضربه ( اصطلاحاً در گوشی های لمسی tap می زنیم.)
 5. پس از این‎ کار برنامه به طور خوکار شروع به نصب می‌شود و می‌توانید به‎راحتی آن را روی گوشی خودتان استفاده کنید.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P