راه‎اندازی سیستم پیامکی «‌زائر حج‌» برای نخستین بار

‌‌رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سیستم پیامکی «‌زائر حج‌» راه‌اندازی می‌شود گفت: زائران بیت‎الله الحرام از پنجم مهر ماه امسال به طور رسمی عازم عربستان ‌می‎شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس ، حجت‎الاسلام سید احمد موسوی در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی استان گلستان اظهار داشت: امسال برای تسهیل امور سه ستاد فرعی در مدینه و شش ستاد فرعی در مکه راه‎اندازی شده است.

وی تصریح کرد: نیروهای ستادی و هیئت پزشکی از ۳۰ شهریور ماه جاری عازم عربستان می‎شوند و تا چهارم مهر ماه قبل از ورود زائران ایرانی استقرار می‎یابند.

رئیس سازمان حج و زیارت از تاسیس دو آشپزخانه در مکه و مدینه خبر داد و یادآور شد: آشپزخانه‎ای که برای زائران مکه تدارک دیده شده ظرفیت پخت برای ۷۵ هزار نفر را داراست.

موسوی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد اقلام موردنیاز زائران ایرانی در عربستان ‌فراهم شده است خاطرنشان کرد: زائران می‎توانند از کالای ایرانی خریداری کنند و همچنین برای رعایت مسائل بهداشتی بیش از ۹۰ درصد ظروف در آشپزخانه‎های مکه از ظروف چینی است.

وی از راه‎اندازی سیستم پیامکی برای زائران، کارگزاران و مدیران حج برای نخستین بار خبر داد و بیان داشت: از طریق این سیستم، پیام‎های مهم در کوتاه‎ترین زمان رد و بدل خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت متذکر شد: با وجود اینکه عربستان ‌به زوار ایرانی خدمات پزشکی ارائه می‎دهد اما دو بیمارستان دیگر در مکه و مدینه تاسیس شده است.

موسوی همچنین از وجود ۳۰۰ پزشک ایرانی برای خدمات‎رسانی به زوار خبر داد.

وی یادآور شد: در سال جاری اعزام زوار از ۱۷ ایستگاه پروازی صورت گرفته است که ابتدا از تهران این پروازها صورت می‎گیرد و فرودگاه گرگان نیز از ایستگاه‎های پروازی است.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم با همفکری و هماهنگی بتوانیم حج خوبی را شاهد باشیم.

 

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P