رایگان‌افزار مایکروسافت برای سنجش امنیت برنامه‌های ناشناخته

مایکروسافت ابزار رایگانی را طراحی و منتشر کرده‌است که کاربران کامپیوتر و مدیران شبکه می‌توانند با بهره‌گیری از آن دریابند که آیا برنامه ناشناخته‌ یا جدیدی که به تازگی نصب کرده‌اند، به سیستم‌عامل ویندوز آسیب خواهند رساند یا نه.microsoft security 300x206 رايگان‌افزار مايکروسافت برای سنجش امنيت برنامه‌های ناشناخته

این برنامه که Attack Surface Analyzer 1.0 نام دارد ضعف‌های امنیتی ناشی از ایجاد یا تغییر بعضی از فایل‌ها، کلیدهای رجیستری، سرویس‌ها، کنترل‌های ActiveX و دیگر پارامترها در ویندوز را می‌شناسد و با بررسی عملکرد برنامه یا برنامه‌های جدید می‌تواند تهدید احتمالی آن‌را تشخیص دهد. این برنامه در حال حاضر در خود شرکت مایکروسافت و توسط گروه‌های داخلی بخش تولید نیز به‌کار گرفته می‌شود و پیش از این در ژانویه ۲۰۱۱ یک نسخه بتا از آن برای دانلود عرضه شده‌بود. اکنون نسخه پایدار این برنامه تحت عنوان نسخه ۱٫۰ منتشر شده‌است که علاوه بر خاصیت رفتارسنجی برنامه‌های جدید می‌تواند بعضی از باگ‌ها و ایرادهای سیستم را رفع کرده و عملکرد آن‌را نیز بهبود ببخشد. ابزار مذکور در دو گونه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی عرضه شده‌است و ویندوز ویستا و سیستم‌عامل‌های پس از آن‌ از جمله ویندوز۸ و ویندوز سرور ۲۰۱۲ را پشتیبانی می‌کند. برای دانلود این برنامه و دریافت اطلاعات بیشتر درباره آن می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P