رایانش ابری محکوم به فناست

یک پژوهشگر دانشگاه یل گفت سیستم‌های مبتنی بر رایانش ابری به علت پیچیدگی بسیار زیاد، محکوم به فناست.abri رایانش ابری محکوم به فناست
سایت خبری تک‌آی به نقل از نت‌ورک ورلد نوشت: یک کارشناس به نام برایان فورد در جریان همایش USENIX HotCloud ۲۰۱۲ گفت هر چه استفاده از رایانش ابری بیشتر و بیشتر شود، احتمال از هم‌پاشیدگی این فناوری افزایش می‌یابد.
وی در توضیح نظر خود تصریح کرد مشکل این است که فروشندگان و کاربران نهایی، با سرویس‌های بسیار پیچیده‌ای روبرو هستند و هر کجا پیچیدگی و عدم‌شفافیت وجود داشته باشد، وقوع هر نوع حادثه ناگهانی امکان‌پذیر خواهد بود.
برخی معتقدند به اشتراک‌گذاری انواع سرویس‌های مختلف و ناهمگون در فضای ابر، می‌تواند به هرج و مرج، عدم‌شفافیت و بی‌نظمی منجر شود.
این در حالی است که شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های ابری، به منظور حفظ اسرار خود و به دلایل رقابتی، اطلاعات اندکی از سامانه‌ها و نحوه عملیات خود منتشر می‌کنند و همین امر می‌تواند اوضاع را مرموزتر نماید.
فورد معتقد است این فناوری دارای ایرادها و نواقص متعددی است ولی به علت مخفی‌کاری‌هایی که از سوی سرویس‌دهندگان صورت می‌گیرد، این معایب اکنون پوشیده است و در زمان مقتضی سرباز خواهد کرد.
وی برای حل این مشکل پیشنهاد داد که سرویس‌دهندگان، اطلاعات تفصیلی مربوط به خدمات رایانش ابری را منتشر کرده و در اختیار طرف‌های ثالث قابل اعتماد قرار دهند.
یادآور می‌شود رایانش ابری نوعی فناوری نسبتاً نوظهور است که در آن، برای ذخیره‌سازی و پردازش اطلاعات، از فضا و امکانات اینترنت به جای دیسک سخت و پردازنده رایانه‌ها استفاده می‌شود.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P