روش های مؤثر و ساده در افزایش بازدید و ترافیک سایت

به طور قطع یکی از مهمترین مسائلی که مدیران سایت ها و وبلاگ نویسان با آن سر و کار دارند میزان بازدید روزانه و افزایش ترافیک سایت و وبلاگ ایشان می باشد.بدین منظور برآن شدیم تا اصولی ضروری را که تجربه نموده ایم در اختیار سایرین قرار دهیم شاید مفید واقع گردد.

۱٫محتویات : مهمترین عامل برای جذب مخاطب محتویات یک سایت و یا وبلاگ می باشد.اشخاصی که به طور هدفمند در اینترنت جست و جو می کنند به دنبال مطلبی مفید و متناسب با خواسته ی خود می باشند پس اگر به دنبال بازدیدکننده ی ثابت هستید باید مطالب مفید و به روز ارائه دهید تا بازدید کننده را مجاب کند برای بار دیگر که در پی مطلبی می گردد شما را در اولویت قرار دهد برای همین منظور توصیه می کنیم یک نظر سنجی در صفحه ی خود قرار دهید و اطلاعاتی در رابطه با علاقه ی بازدیدکنندگان به نوع مطالب جمع آوری کنید.

۲٫لینک : تنها ثبت کردن وبسایت و یا وبلاگ در تعداد محدود موتورهای جست و جو مانند گوگل ، یاهو ، بینگ و … کافی نیست . یکی از مهمترین مسایلی که می تواند رتبه ی شما را در موتورهای جستجوگر افزایش دهد این است که لینک شما در چند صفحه و چند سایت دیگر وجود دارد یا به عبارتی چند سایت/وبلاگ دیگر به شما لینک داده اند.برای موتورهای جستجو افزایش لینک به معنی محبوبتر بودن آن مطلب است و مطالب محبوب تر رتبه ی بالاتری داشته و در موقعیت بالاتری قرار می گیرند و شانس بازدید بیشتری دارند.البته باید به این نکته توجه کنید که لینک یک طرفه ارزش بیشتری نسبت به لینک دوطرفه دارد یعنی اگر شما یک مطلبی را در وبلاگ خود منتشر کردید و شخصی آن را در وبلاگ خودش با لینک به مطلب شما قرار داد ولی لینک وی در سایت شما نیست (لینک یکطرفه) برای موتورهای جستجو ارزش بیشتری دارد تا تبادل لینک و از طرفی در تبادل لینک باید به رتبه ی گوگل و الکسای سایت مقابل نیز توجه داشته باشید.

 

3.انتشار : به سایر وبلاگ ها و سایت ها اجازه دهید با لینک به مطلب شما بتوانند آن را در صفحه ی خودشان قرار دهند.معمولا هنگامی که شخصی در پی مطلبی می گردد به منابع آن توجه ویژه ای دارد پس با این کار شما به گسترش مطالب خود و لینک های یکطرفه به سود خود استفاده کرده اید.

۴٫امضا : اگر توجه کرده باشید تمام سرویس های ارائه دهنده ی پست الکترونیک بخشی برای افزودن امضا (signature) دارند. شما با قراردادن توضیح کوچکی در باره ی سایت/وبلاگ خود در امضای پست الکترونیک خود می توانید صفحه ی خود را گسترش داده و بازدید کننده دائمی جذب کنید . حتی می توانید در انجمن هایی که با مطالب شما هماهنگی دارند عضو شوید و در بحث ها شرکت کنید و در آنجا نیز امضای خود را به همراه لینک به سایت خود قرار دهید.توجه کنید این امضا کوتاه و مؤثر باشد به عنوان مثال :

خدمات نوین تحت وب www.softgate.ir

علمی،آموزشی،نرم افزارهای مفید کامپیوتر و موبایل

با این کار می توانید نام سایت خود را در ذهن خواننده و دریافت کننده ی ایمیل حک کنید!

۵٫ دوست یابی : منظور از دوستیابی این است که سعی کنید با سایرین ارتباط داشته باشید، به وبلاگ آن ها رفته و برای آنها نظراتی به جای نظرات تمجیدی مانند “وبلاگ قشنگی داری! به ما سر بزن!” نظراتی مفید قرار دهید ، انتقاد کنید و حتی پیشنهاداتی ارائه دهید.هنگامی که شما از مطالب وبلاگی انتقاد (بجا) می کنید نویسنده متوجه می شود که شما با دقت مطلب را مطالعه کرده و برای وی ارزش قائل شده اید و مطمئنا به سایت/وبلاگ شما رجوع خواهد کرد.

۶٫ به روز باشید : مطالب مفیدی ارسال کنید و سعی کنید مطالب را زود به زود بروزرسانی کنید.یکی از شیوه های افزایش بازدید سایت این است که مطالب را در چند صفحه ارائه دهید با این روش علاوه بر اینکه لینک های داخلی سایت خود را افزایش داده اید بیننده را وادار کرده اید چند بار سایت شما را مشاهده کند البته نباید در این کار افراط کنید چرا که می تواند موجب از دست دادن بازدید کننده شود.

۷٫ سایت های انگلیسی: در سایت های خارجی زبان که تبادل لینک انجام می دهند ثبت نام کنید.این کار در افزایش رتبه ی سایت شما بسیار مفید می باشد. سایت هایی از قبیل : www.thebestlinks.com و www.ongsono.com سایت های مفیدی در این زمینه می باشند.

۸٫ استفاده از خبرنامه : شاید یکی از مؤثر ترین روش ها و در عین حال ساده ترین آنها عضو گیری و استفاده از سیستم خبرنامه باشد چرا که تنها افرادی در خبرنامه ی شما عضو میشوند که بلزدیدکننده ی واقعی سایت شما هستند و مطالب شما برایشان ارزشمند است.پس از هربار بروز رسانی اعضا را در جریان قرار دهید!

۹٫ RSS را فراموش نکنید!:آدرس آر اس اس سایت و وبلاگ خود را منتشر نمایید تا علاقه مندان به مطالب شما بتوانند لیست موضوعات شما را در صفحات خود نمایش دهند.با این کار مطالب شما همزمان در چندین صفحه نمایش داده خواهد شد.

۱۰٫ نقشه سایت: نقشه سایت خود را در گوگل ثبت کنید! برای راهنمایی بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

در نهایت برای اینکه بتوانید سایت پربازدیدی داشته باشید باید برای آن وقت ، انرژی و خلاقیت بکار برید و ناامید نشوید.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P