ساماندهی ۳۵۰۰ شرکت فعال در زمینه فناوری اطلاعات

بنا بر اعلام مدیران سازمان فناوری اطلاعات در حال حاضر در کشور بالغ بر ۳۵۰۰ شرکت در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند که لازم است سامانه اطلاعات این واحدها پیاده سازی شود.

به گزارش ایتنا مدیر گسترش شبکه سازمان فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با وظایف سازمان فناوری اطلاعات در زمینه‌ ایمن‌سازی شبکه‌ها و سامانه‌های فناوری اطلاعات توضیح داد: در این حوزه دو اقدام اساسی برعهده‌ ما قرار دارد که یکی از این موارد به ارزیابی محصولات مربوط می‌شود.

اسماعیل رادکانی در این باره گفت: در این زمینه ما فعالیت‌های خود را از سال قبل آغاز کرده‌ایم و به واسطه فراخوانی از تمام تولید‌کنندگان داخلی خواسته‌ایم که محصولات خود را ارائه کنند تا پس از آزمایش‌های لازم اگر محصولی در حد بلوغ بود، برای آن گواهی تایید صادر شود.

وی با ابراز رضایتمندی از استقبال خوبی که از این موضوع صورت گرفته یادآور شد: تا کنون اغلب محصولات ارائه شده در دو حوزه‌ی افتا و فاوا بوده‌اند.

رادکانی بحث ساماندهی شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و رتبه‌بندی اطلاعات را از دیگر برنامه‌های سازمان فناوری دانست و با بیان این‌که برای برخی از این شرکت‌ها به تازگی پروانه‌هایی صادر شده از استمرار روند صدور این پروانه‌ها برای شرکت‌های علاقمند خبر داد.

مدیر گسترش شبکه سازمان فناوری اطلاعات در عین حال یاد‌آور شد: سال گذشته در حوزه مدیریت امنیت اطلاعات، مشاوره و آموزش اقداماتی صورت گرفت و امسال هم سازمان در نظر دارد که اقداماتی در زمینه‌های دیگر صورت دهد.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که تا پایان سال دوم برنامه پنجم توسعه لازم است که سامانه‌ مدیریت اطلاعات به واسطه‌ شرکت‌های بخش خصوصی اجرایی ‌شود، ما از شرکت‌ها خواسته‌ایم که گواهی تایید صلاحیت خود را دریافت کنند. در این زمینه سازمان اولین سری شرکت‌ها را بررسی کرده و نتایج آن را اعلام کرده است و اکنون هم اگر شرکتی علاقه‌مند به حضور در این بخش است، می‌تواند با مراجعه به سایت سازمان اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهد و در فراخوان ما شرکت کند.

او در پاسخ به این که با توجه به فرصت کمی که برای عملیاتی‌ شدن این بخش از برنامه‌ پنجم باقی‌مانده آیا ممکن است این برنامه در موعد مقرر به نتیجه برسد، گفت: متاسفانه در این زمینه با کمی تاخیر مواجهیم که این تاخیر هم به علت وسعت دستگاه‌ها رخ داده است، چرا که در حال حاضر بالغ بر ۳۵۰۰ دستگاه در این زمینه وجود دارد که باید سامانه مدیریت اطلاعات این واحدها پیاده‌سازی شود.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P