سرویس پردازش ابری مایکروسافت

شرکت مایکروسافت با انتشار گزارشی توضیح داد که سرویس Azure آن مبتنی بر فضای پردازش ابری است، هم‌اکنون بیش از ۴ میلیارد اطلاعات مختلف را در خود نگه داشته است که این رقم رشد ۴ برابری حجم اطلاعات موجود در آن را نشان می‌دهد.

سرویس پردازش ابری Azure به‌طور میانگین در هر ثانیه با ۲۷۰ هزار درخواست جدید مواجه می‌شود که این رقم در برخی ماه‌ها تا ۸۸۰ هزار درخواست در ثانیه نیز افزایش یافته است.

مایکروسافت در وبلاگ رسمی خود توضیح داد که تعداد درخواست‌های این سرویس در هر ثانیه نسبت به سال گذشته ۳ برابر افزایش یافته است.

در مقایسه با این محصول سرویس اینترنتی Amazon Web Services مبتنی بر فضای پردازش ابری که از رقبای اصلی Azure مایکروسافت است، اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که تنها ابزار ( Simple Storage Service S۳) آن بیش از ۹۰۵ میلیون اطلاعات مجزا را در خود نگه داشته است و روزانه یک میلیارد اطلاعات و موضوع مختلف به آن اضافه می‌شود.
این سرویس در هر ثانیه با ۶۵۰ هزار درخواست روبرو است.

این مسئله بسیار دشوار است که بتوان حجم، اندازه و قابلیت‌های این دو سرویس مجزا را با یکدیگر مقایسه کرد.
ابزار S3 مربوط به سرویس Amazon Web Services تنها یکی از قابلیت‌های ذخیره‌سازی اطلاعات روی فضای مجازی را که آمازون ارایه می‌دهد در اختیار دارد.

دیگر قابلیت‌های ذخیره‌سازی این سرویس شامل (Elastic Block Storage EBS) و سرویس‌های پایگاه داده آن از جمله DynamoDB می‌شود.

در مقابل شرکت مایکروسافت اعلام کرده که ۴ میلیارد اطلاعات مجزای ذخیره شده تنها مربوط به نسخه‌های اصلی اطلاعات می‌شود و کپی‌های آن‌ها که چندین بار ذخیره می‌شوند محاسبه نشده‌اند.

 

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P