استاکس‌نت این‌بار به جان سیستم آب‌رسانی ایلینویز آمریکا افتاد

به گزارش فارس به نقل از ام اس ان بی سی، این حمله با استفاده از نقص سیستم کنترل اسکادا رخ داده است.
این نقص قبلا هم از سوی ویروس استاکس نت برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران مورد استفاده قرار گرفته بود. حال به نظر می رسد مشکل یاد شده محدود به چند کشور نمانده و اروپا و آمریکا را هم در بر گرفته است.
با ایجاد نقص در سیستم اسکادا مسئولان محلی مجبور به تعطیل کردن تاسیسات تصفیه آب در ایلینویز شدند تا از وارد آمدن هرگونه خسارت به سلامت مردم جلوگیری کنند.
کارشناسان امنیتی همچنین از ضعف شدید سیستم های امنیتی در زیرساخت های حیاتی آمریکا به شدت گله کرده اند.
نقص در سیستم کنترل اسکادا چندین بار پمپ های آب تصفیه خانه ایلینویز را هم از کار انداخت و در نهایت موجب اختلال جدی در عملکرد آن در تاریخ ۸ نوامبر شد.
جالب اینکه خبر این واقعه از ۱۰ روز پیش تا به حال مخفی نگهداشته شده بود. کارشناسان امنیتی معتقدند عبور از لایه های امنیتی بیرونی سیستم تصفیه خانه ایلینویز کار ساده ای است و در این مورد بارها و بارها هشدار داده شده بود.
آمریکا در بررسی های اولیه مدعی شده که منشا این حملات کشور روسیه بوده است.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

۲ پاسخ به : استاکس‌نت این‌بار به جان سیستم آب‌رسانی ایلینویز آمریکا افتاد

  1. سلام،‌ این نوشته یک «دیدگاه» است.
    برای پاک کردن یا ویرایش یک دیدگاه، باید وارد بخش مدیریت شوید، سپس به بخش دیدگاه‌ها بروید٬ در آن‌جا می‌توانید دیدگاه‌ها را ویرایش و یا پاک کنید.

    • جالب بود

پاسخ به این پست

None :P None :P