سوالات متداول مشتریان نرم افزار نویسا

۱- چرا قیمت نرم‌افزار بالاست؟

– این نرم‌افزار به‌طور کامل توسط شرکت عصر گویش پرداز تولید شده و ۱۰۰% آن بومی است. برای تولید این نرم‌افزار حدود ۶ سال یک تیم از اساتید، دانشجویان دکتری و فوق لیسانس کار کرده‌اند که در نتیجه هزینه‌ تولید آن بسیار بالا بوده است.

– از آنجا که ما در داخل کشور عادت به خرید نرم‌افزار original نداریم و تقریبا تمامی نرم‌افزارهای مورد استفاده کپی هستند، به قیمت پایین برای نرم‌افزار عادت کرده‌ایم. هر سی دی از این نرم‌افزارهای کپی شده حدود ۵۰۰ تومان هزینه دارد که فقط هزینه یک عدد سی دی رایت شده و پکیج آن است و بقیه سود است چرا که هزینه تولید، پشتیبانی، ادامه پروژه و هزینه‌های جانبی دیگر به آن اضافه نشده است. لذا نرم‌افزاری که در ایران تولید شود و به مرحله تجاری‌سازی برسد شامل همه هزینه‌های مذکور می‌شود. هزینه نسخه اصلی نرم‌‌های کپی بسیار بالاست، به عنوان نمونه:

o ویندوز: بین ۸۰ تا ۲۲۰ دلار، ویندوز۷ تا ۳۸۰ دلار(“تعداد” فروش بسیار بالا و میلیونی است)

o دیکتافون و دراگون (با سابقه‌ترین نرم‌افزارهای تبدیل گفتار به متن انگلیسی)

از ۹۹ یورو تا ۳۰۰۰ بدون درنظر گرفتن میکروفون مخصوص گفتار.

o نرم‌افزار اتوکد: ۴۴۴۵ دلار.

o ویژوال استدیو: از ۲۰۰ تا ۵۵۰۰ دلار.

o نرم‌افزار فلاش: قیمت ۷۰۰ دلار.

– یک بخش از هزینه مربوط به هزینه‌های سخت‌افزاری (قفل = ۹۰ هزار تومان و میکروفون = ۲۰۰ هزار تومان) است.
– تهیه پکیج محصول، سی‌دی های نصب، آموزش تصویری، دفترچه راهنما و غیره نیز در هزینه تمام شده لحاظ می‌شود.
– هزینه نصب در محل و گارانتی رایگان نیز جزو هزینه ها لحاظ شده است.
پس تولید محدود یا انحصاری بودن این محصول دلیلی بر گران بودن این محصول نمی‌باشد.

۲- آیا نویسا فارسی شده همان نسخه انگلیسی تایپ گفتاری است؟
خیر، این نرم افزار ۱۰۰% کار شرکت عصر گویش پرداز بوده و به هیچ وجه کپی یا کرک نمونه های دیگر از جمله دراگون نیست. به دلیل متفاوت بودن ساختار زبان فارسی و انگلیسی نمی‌توان از نمونه انگلیسی برای این کار استفاده کرد. از طرفی، اگر می‌شد از روی دراگون انگلیسی که از سال ۱۹۸۴ در بازار هست! نمونه فارسی ساخت، تا حالا دیگران ساخته بودند، یا چند ده نرم افزار در بازار بود.

۳- نرم‌افزاری که در اینترنت با قیمت حدود ۵۰۰۰ تومان تبلیغ می‌شود چیست؟آیا قفل نویسا شکسته؟
– خیر، نویسا منحصراً در اختیار عصرگویش‌پرداز بوده و توسط این شرکت یا نمایندگی‌های رسمی آن توزیع می‌شود. نرم‌افزاری که در اینترنت تبلیغ می‌کنند همان نسخه قدیمی انگلیسی تایپ گفتاری است (نرم‌افزار دراگون) که با اسم فارسی به مشتریان می‌فروشند و جایی گفته نمی‌شود که این نرم‌افزار فقط انگلیسی تایپ می‌کند نه فارسی!
قفل نویسا شکسته نشده است. این قفل بسیار با امنیت بوده و نرم افزار  ۱۰۰% به قفل وابسته است؛ و همچنین توانسته پس از گذشت ۴ سال از تولید نرم افزار، امنیت خود را حفظ کند.

۴- دقت نرم‌افزار چقدر است؟ خطای نرم‌افزار چقدر است؟
– دقت تشخیص درست کلمات در نویسا به طور متوسط با متون متناسب با نوع نسخه، حدود ۹۵ درصد است (یا خطای آن ۵% است). این دقت بدین معناست که اگر شما حدود ۱۰۰ کلمه صحبت نمایید، نویسا احتمال خطای ۵ کلمه را دارد.
۵- چگونه هر شخصی با صداها و لهجه‌های مختلف می‌توانند از نرم‌افزار استفاده کنند؟
– چون صداهای افراد مختلف با توجه به جنسیت، لهجه، سن و … با هم متفاوت است، برای استفاده از نویسا، صدای کاربر در زمان نصب به سیستم آموزش داده می‌شود. برای این کار، کابر در زمان نصب تعدادی جمله از قبل طراحی شده را می‌خواند و سیستم بر اساس آن مشخصات صدای آن فرد را یاد می‌گیرد. بعد از انجام آموزش برای کاربر یک پروفایل ایجاد می‌شود که هر زمانی از سیستم استفاده نماید، می‌تواند آن را انتخاب کرده و سیستم بر اساس این پروفایل تایپ کند.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

۱۰ پاسخ به : سوالات متداول مشتریان نرم افزار نویسا

 1. با سلام . نسخه پیشرفته با حرفه ای چه تفاوتی دارد ؟

  • با سلام
   در دامنه دیتابیس لغات متفاوت است.
   با تشکر

 2. سلام
  آیا بعد از نصب نویسا بر روی سیستم خانگی خود در صورت پاک کردن آن امکان نصب مجدد آن بر روی سیستمی دیگر هست یا خیر؟

  • با سلام
   بله این امکان وجود دارد.
   با تشکر

 3. دروود فراوان
  آیا نرم آفزار نویسا برای اشخاص بومی به صورت حضوری قابل خریداری هستش یا اقدامات دیگری باید برای خرید آن انجام شود؟

 4. به نام خدا سلام اگر پس از اتمام اعتبار گارانتی قفل یا میکروفن نویسا خراب یا گم شد از کجا باید خریداری شود؟بابت ساخت این نرم افزار خداوند به شما خیر بدهد

  • با سلام
   بعد از سفارش.طی ۲۴ ساعت تا ۴۸ ساعت به شما تحویل داده می شود.
   با تشکر

 5. با سلام
  از روی سی دی اون میشه کپی گرفت

  • با سلام
   خیر

 6. ما چند تا دانشجو هستیم که می خواهیم با هم پول بذاریم و این نرم افزار رو بخریم. آیا امکانش هست که این سی دی رو بتونیم برای هم چند بار نصب کنیم یا محدودیت نصب داره؟

پاسخ به این پست

None :P None :P