شناسایی و دستگیری مروج ابتذال در گیلان

رئیس پلیس فتا استان گیلان از شناسایی وب سایتی که اقدام به ترویج فرهنگ ابتذال غرب با محتوای غیر اخلاقی در فضای سایبری می کرد، خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) رئیس پلیس فتا استان گیلان اعلام کرد : در تحقق این شعار پلیس فتا مبنی بر ایجاد امنیت در فضای مجازی، تیم رصد این پلیس طی گشت زنی‌های بی وقفه در فضای سایبری وب‌سایتی که اقدام به ترویج فرهنگ ابتذال غرب با محتوای غیر اخلاقی می‌کرد، را شناسایی کردند.
این مقام مسئول افزود: پس از شناسایی این وب‌سایت، دستور شناسایی مدیر اصلی و گرداننده آن بصورت ویژه برای تیم مجربی از کارشناسان این پلیس صادر شد، که در پی اقدامات فنی و مهندسی سرانجام کارشناسان خبره این پلیس توانستد عامل اصلی را شناسایی و آدرس و مشخصات وی را کشف کنند.
وی تصریح کرد : پس از کسب دستور از مقامات قضایی تیم عملیات این پلیس برای دستگیری متهم یا متهمان احتمالی اعزام شدند و بعد از دستگیری متهم، ابتدا منکر این جرم شد و پس از رو به رو شدن با مستنداتی که توسط تیم کارشناسان این پلیس جمع آوری شده بود ناچار لب به اعتراف گشود و انجام این جرم را پذیرفت.
پلیس فتا هشدار داد : برخورد پلیس فتا با این گونه هنجار شنکنی‌ها در فضای سایبری جدی، قانونی و قطعی است.
وی در خاتمه از تمام کاربرانی که با پلیس فتا همکاری می‌کنند تشکر کرد و کاربران خواست تا به هیچ وجه اقدام به عضویت در این وب‌سایت‌ها نکنند و در صورت مشاهده اینگونه وب‌سایت‌ها یا وبلاگ‌ها سریعا  مراتب را به پلیس فتا اطلاع دهند.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P