طراحی الگوریتم تازه برای شناسایی منبع حملات بدافزاری و هرزنامه

دانشمندان سوئیسی الگوریتمی را برای شناسایی موقعیت جغرافیایی هرزنامه نویسان و منبع ویروس های رایانه ای یا بدافزارها ابداع کرده اند.

این الگوریتم قادر به یافتن منبع حملات از طرق چک کردن برخی از ارتباطات شبکه ای است.

پدرو پینتو محقق آزمایشگاه فناوری EPFL سوییس که این الگوریتم را طراحی کرده است. می گوید: اگر بخواهید منبع یک ویروس، بدافزار یا حمله هرزنامه ای را بیابید نمی توانید تمامی گره های شبکه ای در اینترنت را کنترل و بررسی کنید.

وی افزود: برای چنین کاری به حدود یک میلیارد حسگر نیاز است و اگر بخواهید کل اینترنت را کنترل کنید باز هم معلوم نیست به درستی بتوانید هرزنامه نویسان و طراحان ویروس ها را شناسایی کنید. در عوض با استفاده از الگوریتم یاد شده می توان موقعیت مکانی متخلفان را با تقریب درستی تخمین زد و رایانه ای را که در یک شبکه در حال ارسال هرزنامه است بلوکه کرد.

این شیوه برای جلوگیری از گسترش سریع ویروس های خطرناک هم قابل استفاده است.

این الگوریتم تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد از همه گره های شبکه ای را تجزیه و تحلیل می کند و در برخی مواقع با تحلیل تنها ۵ درصد از این گره ها به نتیجه مطلوب می رسد. البته الگوریتم یاد شده برای نهایی شدن باید به طور دقیق تر مورد ارزیابی قرار بگیرد.

منبع:

PC World

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

یک پاسخ به : طراحی الگوریتم تازه برای شناسایی منبع حملات بدافزاری و هرزنامه

  1. That kind of thinknig shows you’re an expert

پاسخ به این پست

None :P None :P