فعالیت ۸۵۰۰ فروشگاه اینترنتی در ایران

ارزش کالاهای مبادله شده در سه ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه در سال ۹۰ در حوزه تجارت الکترونیکی شرکت پست رشد ۱۱۷ درصدی داشته است.
به گزارش خبرنگار مهر، در سه ماهه نخست سال ۹۰ ارزش کالاهای مبادله شده تجارت الکترونیکی پست حدود ۵۳ میلیارد ریال بود که این رقم تا پایان خردادماه سال جاری به ۱۱۵ میلیارد ریال رسیده است؛ همچنین حجم ترافیک مرسولات در این حوزه طی سه ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه در سال گذشته از ۴۰۰ هزار مرسوله به ۵۴۰ هزار مرسوله رسیده که رشد ۳۵ درصدی در این بخش محقق شده است.
شرکت پست از سال ۸۶ فعالیت خود را در زمینه تجارت الکترونیکی عملیاتی کرده است به نحوی که تا پایان خرداد ماه جاری شش میلیون و ۲۰۰ هزار سفارش خرید اینترنتی گرفته و حجم تجارت الکترونیکی که به واسطه این شرکت انجام شده، به بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال رسیده است.
هم اکنون ۲۳ شرکت بخش خصوصی طرف قرارداد شرکت پست هستند و در حال حاضر بیش از ۸۵۰۰ فروشگاه در حوزه تجارت الکترونیکی از طریق شرکتهای طرف قرارداد با شرکت پست همکاری می کنند و کالاهای خود را از طریق اینترنت به متقاضیان عرضه می کنند.
محمد حسن کرباسیان مدیر عامل شرکت پست، افزایش نوآوری و ارائه خدمات نوین به مردم را در راستای وظایف شبکه پستی دانست و تصریح کرد: مشارکت در تحقق دولت الکترونیکی و ارایه خدمات تجارت بر خط به مردم، کاهش سفرهای زائد درون شهری و برون شهری و ایجاد اشتغال و کارآفرینی را از جمله اهداف توسعه تجارت الکترونیکی در پست است.
به گفته وی از دیگر اهداف تدوین شده برای این حوزه می توان بر کاهش هزینه های کلان در نقل و انتقالات، دسترسی عمومی در دورترین شهرها و شهرستان ها به محصولات قابل ارائه در سایر نقاط و زمینه سازی به منظور گسترش فناوری اطلاعات اشاره کرد.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P