فیس‌بوک شماره موبایل کاربرانش را می‌خواهد

این اقدام بخش از استراتژی های ارتقاء امنیت بر روی فیس بوک می باشد و پس از هکهای متوالی اکانت کاربران این شبکه اجتماعی و سایر سایت ها نظیر لینکدین و eHarmony صورت می گیرد.
فیس بوک از بیش از ۹۰۰ میلیون کاربر خود خواسته است که شماره تلفن های موبایل خود را در اختیار شبکه قرار دهند. میلیون ها کاربر فیس بوک با ورود به اکانت خود در قسمت بالای صفحه در کنار گزینه فید خبری می توانند لینکی را مشاهده نمایند که از آنها می خواهد از این “نکات امنیتی ساده” پیروی نمایند. سپس در ادامه از آنها خواسته می شود تا به منظور احیای امنیت اکانت شماره تلفن همراه خود را وارد سازند.
فیس بوک سپس یک پیام متنی به کاربر ارسال می کند و به او اطلاع می دهد که رمز ورود او تغییر کرده است. دلایل عمده فیس بوک برای ارسال پیامک به کاربران، به جای ارسال ایمیل به این واقعیت بر می گردد که بسیاری از کاربران ایمیل های اطلاع رسانی وب سایت های مختلف را بدون مطالعه می گذارند و یا بلافاصله اقدام به حذف آن می نمایند.
به گزارش پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از Ciol، تاکنون میلیون ها کاربران آمریکایی این پیام امنیتی را دریافت نموده اند و طی روزهای آتی این پیامک برای تمامی کاربران فیس بوک که شماره تلفن همراه خود را در این شبکه اجتماعی وارد کرده اند، ارسال می شود.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P