مالک فیس‌بوک ۲ روزه ۳ میلیارد دلار ضرر کرد

سقوط شدید ارزش سهام فیس بوک باعث شده تا مارک زاکربرگ مدیر این سایت ظرف ۴۸ ساعت حدود ۳ میلیارد دلار از ثروت خود را از دست بدهد.
از روز چهارشنبه تا پایان روز جمعه سهام شرکت فیس بوک در بازار سهام مرتبا سیر نزولی را طی کرده و این امر باعث شد تا ارزش کل سهام متعلق به زاکربرگ با ۳ میلیارد دلار کاهش به ۱۱٫۸ میلیارد دلار سقوط کند.
نکته جالب این است که ارزش سهام متعلق به زاکربرگ در اولین روز عرضه آن در بازار بورس یعنی روز ۱۸ ماه می ۱۹ میلیارد دلار بود.
ارزش هر سهم فیس بوک در اولین روز عرضه ۳۸ دلار بود که تا ۴۵ دلار هم افزایش یافت، اما از آن روز به بعد در مجموع سیر نزولی داشته و در روز جمعه به زیر ۲۵ دلار برای هر سهم سقوط کرد که موجب نگرانی جدی مدیران فیس بوک شده است.
به گزارش فارس به نقل از سی نت، کارشناسان معتقدند قیمت گذاری غیرواقعی برای سهام فیس بوک در اولین روز عرضه در کنار عملکرد بد این شرکت درحوزه های امنیتی و حریم شخصی و همین طور اوضاع نابسامان اقتصادی آمریکا و رکود طولانی عامل وضعیت فعلی است.

softtgg مالك فيس‌بوك 2 روزه 3 ميليارد دلار ضرر كرد

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P