مایکروسافت ساعت هوشمند می سازد

مایکروسافت روی طرح یک ساعت لمسی و هوشمند کار می کند تا از سایر رقبای خود چون سامسونگ و اپل که روی دستگاه های مشابه کار می کنند، عقب نماند.

برخی از مقامات مایکروسافت اظهار داشته اند که این شرکت غول نرم افزار برای نمونه اولیه آنچه که از آن با عنوان دستگاهی به سبک یک ساعت یاد می شود، منبع یابی می کند.

برای مثال مایکروسافت از سازندگان درخواست صفحات ۱٫۵ اینچی کرده است، اما هنوز به طور رسمی مشخص نشده است که این شرکت تصمیم به ساخت ساعت هوشمند گرفته است یا دستگاه جدید دیگری در راه است.

شرکت مایکروسافت تاکنون در این زمینه ابراز نظر نکرده است.

درحال حاضر بسیاری از شرکتهای دنیا به تولید محصولات جدیدی فراتر از تلفنهای هوشمند و تبلت می اندیشند تا بتوانند سهم خود را از بازار روز دستگاه های الکترونیک افزایش دهند.

این نخستین بار نیست که مایکروسافت تولید ساعت را در دستور کار خود قرار داده است، این شرکت در سال ۲۰۰۲ ساعتی را با نام فناوری هوشمند شخصی رونمایی کرد اما پس از آن به علت عملکرد ضعیف آن را از بازار بیرون کشید.

شرکت مایکروسافت امروز بازار رایانه های شخصی خود را در معرض تهدید تبلتها و تلفنهای هوشمند می بیند و عملکرد ضعیف ویندوز جدید نیز نتوانست فروش رایانه های شخصی را افزایش دهد.

در نخستین سه ماهه سال ۲۰۱۳ فروش رایانه های شخصی در مقایسه با همین زمان در سال گذشته ۱۳٫۹ درصد کاهش یافته است، این کاهش حتی از کاهش ۷٫۷ درصدی پیش بینی شده نیز وخیم تر بوده است.

پیگیری مایکروسافت برای هدف گرفتن بازارهای جدید را می توان در معرفی سری تبلتهای سرفیس مشاهده کرد، تبلتی که در سه ماهه چهارم سال گذشته معرفی شد اما نتوانست، تأثیر قابل توجهی در بازار تبلتهای که فعلا تحت تسلط سامسونگ اپل است، بگذارد.

گارتنر اکتبر گذشته پیش بینی کرده بود که دستگاه های الکترونیک هوشمند پوشیدنی چون کفش، تاتو، زیورآلات به عنوان یک صنعت ۱۰ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۱۶ ظهور خواهند یافت.

 

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P