مایکروسافت برای رقابت با اپل تبلت جدیدی را معرفی کرد.

به گزارش ایتنا از گاردین، شرکت مایکروسافت روز گذشته در یک گردهمایی تقریبا خودمانی، سری جدیدی از تبلت را برای رقابت با اپل معرفی کرد.

پیش از این مایکروسافت به طرفدارانش قول داده بود که در آینده نزدیک آنها را غافلگیر خواهد کرد.
بلافاصله در یک نشست خبری در لس‌آنجلس روز گذشته استیو بالمر اعلام کرد این شرکت ۲ مدل تبلت جدید برای نخستین بار به بازار عرضه خواهد کرد.

او در این نشست خبری گفت: این محصولات Surface نامگذاری شده‌اند و بر اساس برنامه‌ریزی‌های مایکروسافت این ۲ مدل عضوی از یک خانواده بزرگ تبلتی هستند.

بالمر با معرفی Surface با افتخار اعلام کرد ابن محصول مجهز به سیستم عامل Windows ۸ خودمان خواهد بود.

پس از رونمایی از Surface اغلب منتقدان عقیده داشتند این محصول از نظر ظاهری چیزی از سایر تبلت‌های موجود در بازار کم ندارد.

تبلت مایکروسافت دارای یک صفحه نمایش ۱۰.۶ اینچی از نوع HD است که حدود ۹.۳ میلی‌متر هم ضخامت دارد و همین باعث شده تا وزنش از یک کیلوگرم کمتر باشد.

در حال حاضر رقبای زیادی از قبیل HP و بلک‌بری وجود دارند تا جایگاه فروش اپل در بازار تبلت را تصاحب کنند.
سال گذشته آمازون با معرفی کیندل خود اگر چه ظاهرا موفق بود اما باز هم فاصله زیادی با فروش اپل داشت.

آمارها نشان می‌دهند از فروش کل ۶۰ میلیونی تبلت‌ها در سال ۲۰۱۱ میلادی حدود ۴۰ میلیون آن به آی‌پد اپل اختصاص داشته است.

اکنون باید منتظر بود و دید مایکروسافت با معرفی تبلت جدید در آستانه معرفی OS جدید اپل شانسی برای حضور در این بازار پرتلاطم دارد یا نه.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P