مدیر قلابی مخابرات دستگیر شد

مرد تبهکار که با معرفی خود به عنوان رئیس اداره مخابرات و به بهانه فروش تلفن تصویری از دهها نفر کلاهبرداری کرده بود با تیز هوشی آخرین طعمه اش دستگیر شد.
ظهر روز دوم مرداد امسال ماموران کلانتری ۱۱۳ شهرزیبا در جریان دستگیری فردی توسط شهروندان در خیابان فردوس شرقی قرار گرفتند .
با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات مقدماتی مشخص شد جوانی ۲۷ ساله با فریاد “دزد ـ دزد” و کمک سایر شهروندان ، موفق به دستگیری شخصی به نام “حمیدرضا . ق” شده است .
این جوان پس از حضور مأموران به آنها عنوان داشت که متهم قصد داشته تا تحت عنوان معاون اداره مخابرات منطقه شهید کاشانی از او کلاهبرداری کند که به این شخص مشکوک شده و زمانیکه این شخص قصد فرار داشته ، با کمک مردم وی را دستگیر کرده است .
با توجه به اظهارات اولیه جوان ۲۵ ساله ، مأموران کلانتری ۱۱۳ شهرزیبا که در طول چند ماه گذشته از شکایت های مشابه با موضوع کلاهبرداری تحت پوشش رئیس و یا معاون اداره مخابرات روبرو شده بودند ، بلافاصله متهم را به کلانتری منتقل کردند .
با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه ۱۳ دادسرای ناحیه ۵ تهران ، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
با ارجاع پرونده به پایگاه دوم پلیس آگاهی ، شاکی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه دوم مرداد در محل کار خود در بنگاه مسکن در خیابان رامین شمالی نشسته بودم که مردی با یک کیف مهندسی مشکی وارد بنگاه شد و عنوان داشت که قصد اجاره یک واحد آپارتمان را دارد و پس از آن مدعی شد که در حال حاضر و در داخل ساختمان مشغول کار است و پیشنهاد داد تا به همراه وی به آپارتمان مراجعه و آنجا را بازدید کنیم. با ماشین من ، در مسیر رفتن به سمت آپارتمان بودیم که این شخص خود را معاون مرکز مخابرات منطقه معرفی کرد و مدعی شد که می تواند بدون نوبت و با قیمت دولتی نسبت به تحویل چند خط تلفن همراه تصویری ، به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان برای هر یک از خطوط تلفن همراه تصویری ،اقدام کند که این قیمت در بازار آزاد در حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قابل خرید و فروش است .
شاکی پرونده در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: با طرح این پیشنهاد از سوی این شخص ، من به وی پیشنهاد دادم که با یکدیگر به مخابرات منطقه رفته و من همان جا و پس از تحویل گرفتن خطوط تلفن همراه تصویری پول را پرداخت کنم. در مسیر حرکت، زمانیکه این شخص متوجه اصرار من برای رفتن به مخابرات شد ناگهان مرا به عقب هل داد و پا به فرار گذاشت. من نیز که از همان ابتدا به اظهارات او شک کرده بودم، با مشاهده صحنه فرار این شخص دیگر اطمینان پیدا کردم که او یک کلاهبردار بوده و به این شیوه قصد کلاهبرداری از مرا داشته است. به تعقیب او پرداختم و نهایتا با کمک مردم این شخص را دستگیر کردم .
با آغاز تحقیقات ، کارآگاهان در اولین مرحله از تحقیقات به بررسی سوابق احتمالی متهم پرداخته و اطمینان پیدا کردند که “حمیدرضا. ق” ۳۹ ساله از مجرمان سابقه دار است که پیش از این سه بار و در سال ۸۳ و ۸۴ به اتهام سرقت و کلاهبرداری توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شده است .
در ادامه تحقیقات ، متهم که چاره ای جز اعتراف نداشت به ناچار لب به اعتراف گشود و در اعترافات خود به کارآگاهان گفت : تحت عنوان اجاره دادن خانه به بنگاه های خرید و فروش مسک مراجعه می کردم و پس از دادن آدرس های کذب ، خود را دارای مسئولیت در اداره مخابرات همان منطقه معرفی و پس از جلب اعتماد افراد پیشنهاد خرید تلفن همراه تصویری و به قیمت دولتی را به آنها می دادم. اما پس از گرفتن پول و بدون تحویل هرگونه خط تلفن همراه تصویری به افراد ، به بهانه های مختلف از محل متواری می شدم .
با شناسایی دقیق شیوه و شگرد متهم در انجام کلاهبرداری های خود ، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با بررسی شکایت های مشابه در سطح کلانتری و دادسرای های سطح شهر تهران موفق به شناسایی دهها مالباخته ، به ویژه در مناطق غرب و شمال غرب تهران شدند که همگی بدین شیوه و به بهانه تحویل خطوط تلفن همراه تصویری ، مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند.
با شناسایی تعدادی از مالباختگان و در مراجعه این افراد به پایگاه دوم پلیس آگاهی مشخص شد که تمامی آنها در زمینه خرید و فروش و یا اجاره ملک فعالیت داشته و متهم در مراجعات خود، با ظاهری آراسته و ضمن همراه داشتن یک کیف سامسونت مشکی به دفاتر بنگاه های مسکن مراجعه داشته است.
سرهنگ کارآگاه مهرداد یگانه رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با تحقیقات کارآگاهان پایگاه دوم پلیس تعدادی تاکنون تعدادی از مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند ، شناسایی و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شده اند.
وی در ادامه با اشاره این موضوع که متهم در زمان حضور در بنگاههای مسکن، خود را به هویتهای مختلف عزیزی، محمدی و… معرفی نموده است، عنوان داشت: با توجه به اعترافات صریح متهم در خصوص تعدد کلاهبرداریها در مناطق مختلف بویژه در غرب و شمال غرب شهر تهران و همچنین شناسایی متهم از سوی مالباختگان، از تمامی شهروندان که بدین شیوه و شگرد و در طول یک سال گذشته مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی ـ خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P