نگرانی از حفره‌های امنیتی یک بازی

شناسایی حفره‌های امنیتی خطرناک در یک بازی پرطرفدار ویدیویی باعث نگرانی کارشناسان امنیتی شده است.
به گزارش فارس به نقل از تک هایو، آسیب پذیری های یاد شده مربوط به بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 و همین طور موتور گرافیکی CryEngine 3 هستند.
حفره های یاد شده که مربوط به پلاتفورمهای گرافیکی بازی های یاد شده هستند به طور بالقوه امنیت رایانه های میلیون ها نفر در سراسر جهان را به خطر می اندازند.
کارشناسان موسسه امنیتی ReVuln که برای اولین بار این آسیب پذیری ها را شناسایی کرده اند معتقدند مشکلات یاد شده به هکرها و حتی دیگر کاربران بازی های رایانه ای امکان می دهد تا به اطلاعات شخصی کاربران دیگر دسترسی پیدا کنند.
مشکلات یاد شده اجرای حملات موسوم به denial-of-service را نیز ممکن می کند.
تاکنون مواردی از سوءاستفاده از آسیب پذیری های یاد شده گزارش شده و از جمله در چند مورد سرورهای اجراکننده بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 هک شده اند.
گفتنی است حفره امنیتی موتور گرافیکی CryEngine 3 که در طراحی بسیاری از بازی های ویدیویی و از جمله Nexuiz مورد استفاده قرار می گیرد نیز نگرانی های جدی ایجاد کرده است. این حفره دسترسی به همه اطلاعات ذخیره شده مربوط به کاربران یک بازی را که در رایانه سرور آن ذخیره شده ممکن می کند.

 

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P