هشدار پلیس فتا به کاربران Chatroom

دستگیری مرد دو چهره در چت روم، انهدام باند ترویج فساد در اینترنت، نکات ایمنی استفاده از رایانه و استخدام پلیس فتا مهمترین اخبار پلیس فتا است.
چت در واقع محیطی مجازی است که افراد در آن می توانند با یکدیگر تبادل نظر کنند افراد به نیات مختلف وارد چت روم ها می شوند بسیار اتفاق افتاده کلاهبرداران و شیادان در چت روم ها با نام ها و اطلاعات نادرست و جذاب اقدام به برقراری رابطه با جنس مخالف می کنند و از این طریق دامی برای ساده لوحان می گسترند.
زوج یابی اینترنتی نیز پدیده ای جدید و در حال گسترش است و جوانان به منظور آشنایی با همسر آینده خود وارد چت می شوند و شیادان از این راه سوء استفاده کرده و اطلاعات خصوصی آنان را بدست آورده و اقدام به اخاذی می کنند.
عده ای هم افراد سود جو و روان پریش تشکیل می دهند و با توجه به اینکه بیشتر کاربران چت روم را افراد نا آشنا به واقعیت های اجتماعی تشکیل می دهند ، افراد سود جو و فرصت طلب ، حضور گسترده ای در چت روم دارند و به اغفال جوانان و جذب آنها به گرو های فساد ، فروش مواد مخدر و قوادی گری می پردازند.
سرهنگ رستمی رییس پلیس فتا مازندران با بیان این مطالب افزود: پیرو شکایت فردی مبنی بر اینکه از طریق چت روم با فردی که وانمود می کرد دختر است ، آشنا شدم. بعد از چند مرحله چت با وی و جلب اطمینان من وی درخواست شماره تماسم را نمود من نیز فریب خورده و اطلاعات شخصی خود را در اختیار وی قرار دادم و از آن تاریخ ایمیل و پیامک های توهین آمیز وغیر اخلاقی دریافت می کنم.ماموران تحقیقات خود را آغاز و طی تحقیقات و بررسی های فنی صورت گرفته متهم شناسایی و طی عملیاتی وی دستگیر شد.
رستمی در ادامه افزود: در اینترنت دروغ و ترفند را به راحتی در بسته های زیبا به فکر کاربران غافل تزریق می کنند، پس از ارائه اطلاعات شخصی خود در این فضا بیشتر دقت کنیم.
وی در خاتمه تاکید کرد به یاد داشته باشید تالارهای گفتگو فضای بسیار ناامنی برای جوانان است. از حضور در اینگونه تالارها در فضای مجازی خودداری کرده زیرا در این فضا کلاهبرداران به راحتی می توانند تغییر چهره و هویت داده و از این طریق شما را اغفال کنند.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P