هکر ۹ساله

پلیس در شکار هکری که به شبکه رایانه ای مدارس امریکا نفوذ کرده بود، با پسر بچه ۹ ساله روبرو شد.

زمانی که نام کاربری و رمز معلمی در مدرسه ابتدایی اسپرینگ هیل ویرجینیا بدون اجازه عوض شده و نمره ها تغییر یافت پلیس بدنبال مظنونی که سیستم دانش آموزان موسوم به Blackboard.com را هک کرده بود، گشت تا اینکه سر نخ ها به دانش آموز ۹ ساله رسید. پلیس در ابتدا به مادر این بچه مظنون شد اما بعدا فهمیدند وی هیچ نقشی در این کار نداشته و دانش آموز ۹ ساله در حیاط پشتی خانه با رایانه خود این کار را کرده است. دان گاتهارت به واشنگتن پست گفت هکر ۹ ساله بسیار با هوش است و وی در مدرسه از پشت میز معلمش پسوورد را عوض کرده و بعد از رفتن به خانه با ورود به سیستم Blackboard.com  لیست حضور غیاب و نمرات کلاسی را عوض کرده و پلیس با ردیابی نمره های تغییر یافته به وی رسیده است.

سخنگوی مدرسه که در منطقه فرفاکس قرار گرفته گفته پسوورد معلم در سطح راهبر بوده و دانش آموز با آن می توانسته از راه دور از روی شبکه به همه چیز دسترسی داشته باشد. سیستم مذکور دارای فوروم انلاین برای قرار دادن کاردر خانه است و معلمها هم با رفتن درون این سیستم کارهای دانش آموزان را چک می کنند.

مایکل استانتون مدیر شرکت نرم افزاری ادعا کرده که سیستمشان هک نشده بلکه پسوردش فقط توسط این دانش آموز کوچک از روی میز معلم به سرقت رفته است.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P