ورود حافظه فلش ۲۴ ترابایتی به بازار کامپیوتر

حافظه فلش FlashSystem 820 با ظرفیت‌های ۱۲ و ۲۴ ترابایت به قیمت ۱۶۶ و ۳۳۱ هزار دلار به فروش می‌رسد.

شرکت IBM اعلام کرده در بخش تحقیق و توسعه خود بیش از یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند تا حافظه فلش جدیدی را برای انواع سرورها، حافظه‌های ذخیره‌ساز اطلاعات و میان‌ابزارها تولید کند.

به گزارش فارس به نقل از آرس‌تکنیکا، البته شرکت IBM امیدوار است که از این سرمایه‌گذاری بازده مالی قابل ملاحظه‌ای به‌دست آورد.

این شرکت در اکتبر سال گذشته مرکز تولید حافظه‌های فلش Texas Memory Systems را به قیمتی نامعلوم خریداری کرد. به جز این، سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری IBM در بخش تحقیق و توسعه(R&D) به این معنی خواهد بود که انواع حافظه‌های فلش بر مبنای فناوری Texas Memory وارد بازار خواهد شد.

لیست هزینه‌های IBM در این سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد که بخش اعظم این پول صرف تولید حافظه‌های جامد خواهد شد. حافظه‌های فلش IBM FlashSystem 720 و FlashSystem 820 که هردو مخصوص سیستم‌های ۱U رک‌‌ها هستند با قیمت پایانه ۱۶ هزار دلار وارد بازار می‌شوند. همچنین استفاده از سیستم Fibre Channel برای انتقال اطلاعات با سرعت ۸ گیگابایت در ثانیه یا سیستم InfiniBand با سرعت ۴۰ گیگابایت در ثانیه ۸ هزار دلار را به قیمت یاد شده می‌افزاید.

با این تفاسیر شما یک حافظه فلش را برای خود خریداری می‌کنند. اما باید توجه داشته باشید که حافظه FlashSystem 720 با ظرفیت ۶ یا ۱۲ ترابایت عرضه می‌شود که قیمت آن‌ها ۱۶۶ و ۳۳۱ هزار دلار است. حافظه فلش FlashSystem 820 هم با ظرفیت‌های ۱۲ و ۲۴ ترابیات به قیمت ۱۶۶ و ۳۳۱ هزار دلار به فروش می‌سد.

 

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P