ورود نوجوانان به کافی‌نت‌ها ممنوع می‌شود

معاون اجتماعی پلیس فضای تبادل اطلاعات با تاکید بر اینکه نوجوانان بیشترین قربانیان جرائم رایانه‌ای در کشور هستند از بررسی طرحی خبرداد که براساس آن ورود افراد زیر ۱۴ سال به مکان‌هایی مانند کافی نت به دلیل بروز آسیب‌های احتمالی ممنوع شود.

محسن میربهرسی در گفت‌وگو با خبرگزای مهر، با اشاره به ممنوعیت ورود افراد زیر ۱۴ سال به کافی نت‌ها در استان آذربایجان غربی که از سوی دادستانی دستور داده شده است، اظهار کرد: پلیس فتا در این زمینه هنوز بخشنامه‌ای را به صورت رسمی اعلام نکرده است، اما با توجه به اینکه بیشترین قربانیان جرائم رایانه‌ای را نوجوانان دارای سن پایین تشکیل می‌دهند ممنوعیت ورود این افراد به کافی نت‌ها در دست بررسی قرار گرفته است. وی با بیان اینکه برخی استان‌های کشور براساس حکم دادستانی اجرای این بخشنامه را در دستور کار قرار داده‌اند، ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که افراد کمتر از ۱۴ سال بیشترین فریب مالی را در مکان‌هایی مانند کافی‌نت‌ها می‌خورند و براین اساس با توجه به شکایت‌های انجام شده خانواده‌های این قربانیان از کافی‌نت‌ها، موضوع ممانعت از ورود این افراد به کافی‌نت‌ها در دستور بررسی قرار گرفت که در صورت تایید نهایی اعلام عمومی خواهد شد.

میربهرسی با تاکید براینکه این موضوع در حال حاضر تنها برای کافی نت‌ها است، چرا که این اماکن ممکن است آسیب‌های دوسویه‌ای را برای کاربران به همراه داشته باشد، تصریح کرد: در زمینه گیم‌نت‌ها نیز ساماندهی و نظارت از سوی وزارت ارشاد در حال انجام است چرا که این اماکن می‌تواند از نظر بازی‌های نامناسبی که عرضه می‌کنند آسیب رسان باشند.

معاون اجتماعی پلیس فتا با بیان اینکه خانواده ها باید از حضور فرزندان خود در اماکنی مانند کافی نت و گیم نت کاملا مطلع باشند، ادامه داد: در صورت اتمام بررسی این طرح، نتایج به دست آمده از اجرای آن و استان‌ها و مناطقی که در این زمینه بیشترین آلودگی را دارند به قوه قضائیه ارائه می‌شود که در صورت تایید دادستان و موافقت با این طرح، اجرای آن به کل کشور بخشنامه خواهد شد. میر بهرسی با تاکید براینکه این طرح فعلا سراسری نیست و نیازمند بررسی بیشتر است، خاطرنشان کرد: پلیس فتا ساماندهی و نظارت بر بازی‌های آنلاین را که مواردی از کلاهبرداری از آن گزارش شده نیز در دستور کار قرار داده است، اما در زمینه محتوای بازی‌ها و نوع بازی‌هایی که در اماکنی مانند گیم‌نت ارائه می‌شود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد کار نظارت و ساماندهی شده است.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P