ویندوز ۸ درآمد مایکروسافت را کم کرد

درآمد مایکروسافت در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ حدود ۱۶ میلیارد دلار اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.
به گزارش فارس به نقل از ان دی تی وی، سود مایکروسافت هم طی این مدت نسبت به سه ماهه سوم سال ۲۰۱۱ بیست و دو درصد کمتر شده و به ۴٫۴۷ میلیارد دلار کاهش یافته است.
انتشار چنین آمار نگران کننده ای در آستانه عرضه ویندوز ۸ به بازار باعث نگرانی مدیران مایکروسافت شده است. ویندوز ۸ شش روز دیگر به طور رسمی عرضه می شود و مهم‌ترین مشخصه این سیستم عامل لمسی بودن و حذف صفحه کلید و موشواره از آن خواهد بود.
استیو بالمر رییس مایکروسافت اخیرا عرضه ویندوز ۸ را نشانگر از راه رسیدن عصر جدیدی برای مایکروسافت اعلام کرد.
وی افزود که با عرضه ویندوز ۸ شاهد از راه رسیدن برنامه ها و خدمات استثنایی خواهیم بود و فرصت ویژه ای برای مشتریان، برنامه نویسان و شرکای تجاری مایکروسافت فراهم می آید.
طی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ درآمد واحد ویندوز و ویندوز لایو مایکروسافت هم ۳٫۲۴ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال قبل ۳۳ درصد کاهش نشان می دهد. البته درآمد واحد خدمات سرور و ابزار تجاری مایکروسافت به ۴٫۶۵ میلیارد دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد رشد نشان می دهد.
مایکروسافت امیدوار است با عرضه ویندوز سرور ۲۰۱۲ شاهد رشد این ارقام باشد.
مایکروسافت همچنین در حال برنامه ریزی برای افزایش درآمد خود از محل تبلیغات آنلاین به میزان ۱۵ درصد برای هر سال است.

 

 

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P