پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP، IE6 و Office 2003

سیستم‌عامل ویندوز XP تا تاریخ ۸ آپریل ۲۰۱۴ توسط شرکت مایکروسافت پشتیبانی می‌شود و بنابراین از تاریخ ۹ آپریل ۲۰۱۴ هیچ برنامه امنیتی به‌روزرسان برای رفع مشکلات و حفره‌های امنیتی این سیستم‌عامل عرضه نخواهد شد.

به گزارش ایتنا، مرورگر اینترنتی Internet Explorer ۶ مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز XP، مجموعه نرم‌افزاری Office ۲۰۰۳ و Exchange Server ۲۰۰۳ به همراه سیستم‌عامل ویندوز XP در آخرین سالی به‌سر می‌برند که مایکروسافت آن‌ها را پشتیبانی می‌کند.

همچنین گفته شده است که دوره پشتیبانی از Exchange Server ۲۰۱۰ Service Pack ۲ در تاریخ ۸ آپریل ۲۰۱۴ به پایان می‌رسد که البته قرار است تا آن زمان یک Service Packs برای این نرم‌افزار عرضه شود.

لازم به ذکر است که بر اساس نتایج حاصل از آخرین مطالعه صورت گرفته هم‌اکنون ۳۸ درصد کاربران جهانی از سیستم‌عامل ویندوز XP استفاده می‌کنند که با پایان یافتن دوره پشتیبانی از این محصول تمامی آن‌ها باید سراغ ویندوز ۷ و ویندوز ۸ بروند. بدیهی است که این افراد پس از تاریخ یاد شده با هجوم بدافزارها به رایانه خود مواجه خواهند شد.

برخی کارشناسان بر این باورند که به دلیل تعداد زیاد کاربرانی که از ویندوز XP استفاده می‌کنند، مایکروسافت این تاریخ را تمدید کند و پایان یافتن دوره پشتیبانی خود از این سیستم‌عامل را به تعویق بیندازد.

با این وجود شرکت مایکروسافت مصرانه به تمامی مشتریان خود گفته است که در این تاریخ به پشتیبانی از برنامه‌های یاد شده پایان می‌دهد و بهتر است که تا پیش از رسیدن زمان مذکور، کاربران سراغ نسخه‌های جدید این ابزارها بروند.n00025772 b 300x223 پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP، IE6 و Office 2003

 

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P