کلاهبرداری باند حرفه ای به بهانه خرید خودرو

سرهنگ شکریان رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اعلام داشت: در پی ثبت شکوائیه ای در دادسرای ویژه جرائم رایانه ای مبنی بر وقوع برداشت غیر مجاز از حساب های بانکی و ارسال آن به پلیس فتای تهران بمشخص شد شخصی با قصد انجام مبادله اقتصادی از طریق کارت بانکی پس از مدتی در حالی که در انتظار واریز مبلغی به حساب خود بوده است با تخلیه ی اعتبار حساب خود مواجه می شود.
وی ادامه داد: با ثبت اظهارات شاکی و با توجه به شکل وقوع از آغاز تا انجام جرم کارشناسان مجرب پلیس متوجه شباهت این پرونده با تعدادی از پرونده ها که بصورت موازی در حال بررسی در این پلیس بودند، شدند. در تمامی پرونده ها شخصی با شاکیان که همگی قصد فروش خودرو از طریق آگهی روزنامه داشتند تماس گرفته و به بهانه‌ی خرید خودرو و واریز ناموفق نیمی از مبلغ خرید که هیچ گاه واریز نمی شد شاکی را بسوی دستگاه عابر بانک کشانده و با ترفندهای ویژه ای به بهانه ی چک کردن حساب ، موفق به تعریف مجدد رمز دوم کارت می شدند.
کارشناسان خبره پلیس فتا پس از انجام عملیات فنی و مهندسی توانستند یکی از متهمین پرونده را دستگیر کنند. متهم در بازجویی اولیه ضمن اعتراف به بزه انتسابی همدستان دیگرش را معرفی کرد و به انجام هشت فقره جرم مشابه اعتراف کرد.
در پایان رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: پس از شناسایی دیگر متهمین پرونده مشخص شد همگی جز تیمی سازمان یافته هستند، که اقدام به کلاهبرداری و سرقت های متعدد اینترنتی به ارزش تقریبی صد و پنجاه میلیون ریال می کردند.
این مقام به شهروندان هشدار داد در هنگام خریدهای اینترنتی تحت هیچ شرایطی اطلاعات محرمانه و شخصی خود نظیر رمز کارت بانکی را در اختیار دیگران قرار ندهید.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P