گارتنر بانکداران را به استفاده از رابط برنامه نویسی کاربردی توصیه کرد

موسسه گارتنر که قرار است هفته اول نوامبر چشم انداز آینده صنعت بانکداری و ارتباط آن با صنعت آی تی را مورد بحث و بررسی قرار دهد، از هم اکنون به انتشار گزارشی در این مورد پرداخته است.
موسسه گارتنر در وب سایت خود با انتشار گزارشی به دست اندرکاران صنعت بانکداری توصیه کرده است برای جلب مشارکت بیشتر مشتریان خود در دنیای آی تی باید به استفاده از نرم افزارهای کاربردی همراه یا اپ (app) روی آورند. تحلیل گران، این موسسه بانکداران را به استفاده از رابط برنامه نویسی کاربردی تحت وب (APIs) توصیه کرده است.
بر اساس این گزارش، بانک‌ها با استفاده از رابط APIs می‌توانند خدمات خود را مبتنی بر نیازهای مشتریانشان ارائه دهند، نیازهایی که تحت تاثیر مکان سکونت، فناوری‌های مورد استفاده و فعالیت‌های مالی آن‌ها است. این رویکرد به بانک‌ها اجازه می‌دهد تا فرصت‌های تازه را سریع‌تر به چنگ آورند و توسعه دهندگان طرف سوم نیز بهتر می‌توانند راهکارهای بانکداری مورد نیاز آن‌ها را طراحی و عرضه کنند.
موسسه گارتنر این توصیه‌ها را به پژوهش‌هایی که در این زمینه انجام داده مستند کرده است. کریستین مویر، مدیر پژوهش‌های این موسسه در این زمینه گفته است: بانک‌ها باید الگو و معماری ارائه خدمات خود را تغییر دهند تا بتوانند به سودآوری خود ادامه دهند و همچنان به صورت یکی از حلقه‌های ارزشمند زنجیره خدمات مالی باقی بمانند. وی رویکردهای نرم افزاری کنونی مورد استفاده بانک‌ها را انعطاف ناپذیر و منفعل خوانده و گفته این نرم افزار‌ها مانع از ایجاد تغییر در صنعت بانکداری هستند.
تحلیل گران موسسه گارتنر در این گزارش گفته‌اند بزرگ‌ترین مانع پیش روی صنعت بانکداری در استفاده از نرم افزارهای همراه و رابط APIs نه فناوری نیست بلکه موضوعاتی از قبیل امنیت، قابلیت ارتقا، عملکرد، پیچیدگی، موانع قانونگذاری و یکپارچگی نرم افزارهای مختلف و غیره است.
موسسه گاتنر قرار است چهارم تا هشتم نوامبر سال جاری در سمپوزیوم معروف به ITexpo که در بارسلونای اسپانیا برگزار می‌شود، چشم انداز آینده صنعت بانکداری و ارتباط با صنعت آی تی را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

 

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P