فناوری جدید دیگر از گوگل؟!

این ویژگی بسیار جالب جدید، به کاربران جیمیل این امکان را می‌دهد که بر روی منطقه مورد نظر زوم کنند، مثل اینکه آنها در هلی‌کوپتر شخصی خود می‌باشند

گوگل فاش کرد که به دنبال فرستادن هواپیماهای دوربینی بر بالای تعدادی از شهرها می‌باشد تا تصاویر سه بعدی باورنکردنی به سرویس نقشه خود، اضافه کند. این شرکت عظیم جستجو، با این اعلام قابل انتظار، از رقیب خود اپل، پیشی گرفت.

gmail21 300x123 فناوری جدید دیگر از گوگل؟!

گوگل اعلام کرد که این هواپیماها که به دوربین‌های کوچک مجهز شدند، از هر اینچ شهرهای مورد نظر، تصویربرداری می‌کنند.

نقشه سه بعدی گوگل، گام بعدی طرح بحث‌برانگیز گوگل در ایجاد نقشه تصویری از جهان می‌باشد.

سخنگوی این شرکت در دفتر گوگل در سن‌فرانسیسکو گفت که طرح‌های شرکت در انتشار نقشه‌های مورد نظر، در پایان سال صورت می‌گیرد.

 

هرچند گوگل اسامی شهرهای مورد نظر را اعلام نکرده است، اما نمایشی از نقشه سه بعدی از سن‌ فرانسیسکو نشان داد که کاربران می‌توانند از تصویر بالا، در شهر بچرخند.

پیتر بریچ، مدیر محصول گوگل ارث، می‌گوید: ما در تلاش برای ایجاد تصوری هستیم که کاربر در حال پرواز کردن بر بالای شهر می‌باشد، همانند شخصی که در هلی‌ کوپتر شخصی خود نشسته است.

طبق گفته مدیر مهندسی محصول نقشه‌ها، این هواپیماها برای گوگل می‌باشد و صرفا برای تصویربرداری پرواز می‌کنند.

 

مک کلندون، مدیر گروه مهندسی این شرکت درباره مباحث حریم خصوصی می‌گوید که این طرح‌ها نیز مانند طرح‌های دیگر می‌باشد!

گوگل برای سال‌هاست ماشین‌های مجهز به دوربین‌ راه انداخته که عکس‌های پانارامیک از خیابان‌ها می‌گیرد. این ماشین‌ها باعث ایجاد نگرانی، بخاطر مباحث حریم شخصی شده است.

 

در سال ۲۰۱۰، گوگل تائید کرد که ماشین‌های خیابانی، سهوا، ایمیل، پسورد و دیگر اطلاعات شخصی را از شبکه‌های بی‌سیم خانگی، جمع‌آوری می‌کرده است.

گوگل اعلام کرده است که نقشه‌های سه بعدی، بخشی از گوگل ارث، بر روی گوشی‌های موبایل خواهد بود. ضمن آنکه نسخه‌ای از نقشه‌های گوگل برای گوشی‌های آندروید طراحی شده که کاربران می‌توانند بدون اتصال به اینترنت، به این نقشه‌ها دسترسی داشته باشند.

 

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P