۵ ترفند جیمیل برای کاربران حرفه‌ای


اگر شما یکی از کاربران جیمیل هستید که به طور روزانه از این سرویس استفاده می‌کنید و می‌خواهید بهره‌وری خود را در این سرویس افزایش دهید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را که در برگیرنده ۵ ترفند مهم در جیمیل است، حتماً مطالعه نمایید و بکار گیرید…

gmail2 300x123 5 ترفند جیمیل برای کاربران حرفه‌ای

اگر یکی از کاربران جیمیل باشید, چه در محل کار و چه در استفاده شخصی؛ به انجام اموری همچون ارسال ایمیل، مدیریت مخاطبان، دسته‌بندی پوشه‌ها و … در آن می پردازید. اما اگر واقعاً به دنبال این هستید تا از جیمیل بیش از یک ابزار ارسال و دریافت ایمیل استفاده کنید و تصمیم دارید بهره‌وری خود را افزایش دهید، این ترفندها را بیاموزید و بکار بگیرید. چون این ۵ ترفند و نکته ابزار دست کاربران حرفه‌ای است:

 

تنظیم هشدار ایمیل  

اگر به طور عمومی منتظر ایمیل‌هایی هستید که برای شما ارسال می‌شود و می‌خواهید در این حالت به کار‌های دیگری نیز بپردازید، بهتر است هشدار ایمیل خود را تنظیم کنید. در بین حرفه‌ای‌ها این هشدار با اصطلاح Notify که بر گرفته از کلمه Notification است، عمومیت دارد.

به جای اینکه برای دیدن و اطلاع از ایمیل‌های رسیده صفحه جیمیل خود را دایم به‌روزرسانی کنید، بهتر است افزونه مربوط به Notification را روی مرورگر گوگل کروم خود نصب کنید تا به هنگام دریافت ایمیل به شما اطلاع دهد. این افزونه برای زمانی که کسی تصمیم به چت با شما دارد، نیز مفید است.

g11 300x44 5 ترفند جیمیل برای کاربران حرفه‌ای

  1. ابتدا به منوی تنظیمات جیمیل خود بروید و از آنجا Options را کلیک نمایید.
  2. از تب General به گزینه‌ای تحت عنوان Desktop Notifications در سمت چپ صفحه مراجعه کرده و از آنجا تنظیمات خود را برای هشدارهای ایمیلی و چت تنظیم نمایید.
  3. در نهایت گزینه Save  را فشرده تا تنظیمات ذخیره گردند.

این افزونه را از اینجا دانلود نمایید

نکته: توجه نمایید که این آموزش صرفاً در مرورگر گوگل کروم پاسخگوست. در صورتی که از مرورگر دیگری استفاده کنید، در مقابل این گزینه عبارت his browser does not support desktop notifications. To enable notifications, upgrade your browser to Google Chrome. را مشاهده خواهید نمود که مبین این است که مرورگر شما از این سرویس پشتیبانی نمی‌کند. برای فعال‌سازی Notification مرورگر خود را به کروم ارتقا دهید. تصویر زیر نمایی از حالت تنظیمات جیمیل برای مرورگر فایرفاکس برای این افزونه است(شکل ۲).

g2 300x28 5 ترفند جیمیل برای کاربران حرفه‌ای

 

اتصال سریع و همزمان چند فایل به ایمیل 

اگر در ایمیل هایی که ارسال می‌کنید، نیازمند آن هستید تا چندین فایل را به ایمیل ارسالی متصل کنید، یک راه سریع و کارا برای این کار به شما نشان می‌دهیمg3 300x153 5 ترفند جیمیل برای کاربران حرفه‌ای

اگر بخواهید چندین فایل را از جاهای متفاوت یا از یک مکان خاص به ایمیل متصل کنید، کافیست فایل‌ها را انتخاب کرده و به داخل صفحه مورد نظر بکشید (یا اصطلاحاً Drop کنید). این کار همان عمل کشیدن و رها کردن است (Drag & Drop) که به طور همزمان و سریع تمام فایل‌های شما به ایمیل متصل شده و برای مقصد ارسال می‌شود. راه عادی اتصال فایل به ایمیل استفاده از گزینه Attach A file است که این روش هم ترفند مناسب و خوبی است.

 

ارسال خودکار پاسخ‌ ایمیل‌ها

در زندگی روزمره گاهی اوقات پیش می‌آید که دسترسی به ایمیل ندارید. در این شرایط ممکن است به مرخصی رفته باشید یا در ماموریت یا سفر و … باشید. به هر حال کسی نیست که به ایمیل‌های رسیده به شما پاسخ دهد و افرادی که برای شما ایمیل ارسال کرده‌اند نیز منتظر پاسخ شما هستند. در چنین زمانی باز جیمیل به کمک شما می‌آید. کافیست که در تنظیمات جیمیل کمی دستکاری کنید. روش کار به شرح زیر است:

  1. از جیمیل خود گزینه Setting را انتخاب کنید.
  2. از تب General گزینه Vacation responder را انتخاب کنید.
  3. در این قسمت می‌توانید مدت زمان پاسخگویی خودکار، موضوع و متن خود را بنویسید.
  4. در انتها گزینه Save را انتخاب تا تنظیمات ذخیره گردد.

 

با انتخاب این سرویس هر زمان در این مدت شخصی به شما ایمیل بفرستد، جیمیل برای او پاسخی را که شما نگاشته‌اید، ارسال می‌کند.

g4 300x92 5 ترفند جیمیل برای کاربران حرفه‌ای

 

اطلاعات بیشتر در مورد مخاطبین

مخاطبین شما افرادی هستند با اطلاعات متنوع و منحصر به فرد. گاهی ممکن است بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها بیش از نام و آدرس ایمیل بدانید. این اطلاعات شامل محل زندگی، علایق، سن و … است. برای این کار کافیست روی نام مخاطب خود در سمت راست کلیک کنید تا جزییات اطلاعات مخاطب را مشاهده نمایید. در این مکان شما می‌توانید این فرد را به حلقه‌های پلاس خود بیفزایید. حتی آخرین ایمیل‌های ارسالی از طرف این مخاطب را با عنوان مشاهده نمایید و به متن‌های این مخاطب +۱ بیفزایید

g5 300x126 5 ترفند جیمیل برای کاربران حرفه‌ای

برای غیرفعال‌سازی اطلاعات مخاطبین خود می‌توانید گام‌های زیر را طی کنید:

  1. ابتدا به منوی تنظیمات رفته و گزینه Settings را انتخاب کنید.
  2. از تب General گزینه Hide the people widget را انتخاب نمایید تا اطلاعات مخاطبین شما نمایش داده نشود.
  3. در انتها نیز گزینه Save را فشار دهید تا تنظیمات ذخیره شود (توجه نمایید Save ممکن است به صورت Save Setting ، Save Change و … نمایش داده شود).

 

لاگ‌اوت جیمیل از راه دور

اگر شما از چند رایانه استفاده می‌کنیدیا اینکه از گوشی موبایل یا هر وسیله دیگری برای اتصال به جیمیل استفاده می‌نمایید، گاهاً پیش می‌آید که فراموش می‌کنید از جیمیل خارج شوید. برای این کار می‌توانید با سرویس جیمیل اول از اینکه جیمیل شما روی چه سیستم هایی باز است اطلاع کسب کنید و در نهایت همه را با هم لاگ‌اوت کنید.

برای این کار کافیست، به انتهای inbox خود بروید. در آنجا عبارتی با عنوان Last account activity یا گزینه‌ای شبیه به این مشاهده می‌کنید. با کلیک روی آن تصویری شبیه به تصویر زیر باز می‌شود:

g6 256x300 5 ترفند جیمیل برای کاربران حرفه‌ایشما می‌توانید آدرسIP  سیستم‌های خود را مشاهده کنید. تاریخ و زمان بارگزاری جیمیل در هر سیستم در اینجا برای شما قابل مشاهده است. در انتها اگر بخواهید از جیمیل خاج شوید، کافیست دکمه بالای صفحه را با عنوان Sign out all other sessions را انتخاب کنید تا برای تمام سیستم‌ها از جیمیل خارج شوید.

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P