قیمت هارددیسک تا سال ۲۰۱۴ پائین‌آمدنی نیست

یکی از اثرات منفی سیل تایلند در سال ۲۰۱۱، بالارفتن قیمت هارددیسک‌ ها بود که اکثر کارخانه‌های سازنده آنها در این کشور قرار دارند و هنوز به بازسازی کارخانه‌های آسیب دیده مشغولند.

HardDisk3 251x300 قیمت هارددیسک تا سال 2014 پائین‌آمدنی نیست

سیل سال ۲۰۱۱ تایلند اگر چه مدت‌هاست خاتمه یافته، اما اثرات منفی آن بر بازارهای جهانی هارددیسک تا دو سال دیگر ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از سی‌آران، یافته‌های موسسه تحقیقاتی IHS iSuppli نشان می‌دهد که اگر چه متوسط قیمت هارددیسک در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۱ به ۵۱ دلار رسیده بود، اما وقوع سیل در کشور تایلند که محل فعالیت بسیاری از کارخانه‌های ساخت هارد درایو در جهان است این رقم را به ۶۶ دلار رساند.

بعد از گذشت ماه‌ها از این سیل هنوز بازسازی کارخانه‌های آسیب دیده ادامه دارد و لذا پیش‌بینی می‌شود در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ متوسط قیمت این محصول با کاهش مختصری به ۶۵ دلار برسد.

بیش از یک سوم کل هارد دیسک‌های موجود در جهان در کارخانه‌های تایلندی تولید می‌شوند و لذا سیل در این کشور عرضه جهانی این محصول را ناگهان ۲۹ درصد کاهش یافت.

در سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۱۲ این رقم به ترتیب ۱۸ و ۱۰ درصد رشد کرده که برای پاسخ به نیاز بازارهای جهانی کافی نیست.

 

درباره مدیریت سایت

مدیریت لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. و در حال حاضر در حوزه IT ، امنیت شبکه و تجارت الکترونیک مشغول بکار است. تمامی تلاش تیم سافت گیت کسب رضایت صددرصدی مشتریان می باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ به این پست

None :P None :P